Poraz s spletno trgovino

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Agent007
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Maj 2013, 08:54

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a Agent007 » 20 Maj 2013, 18:40

pa še to ...

Pri trgovini online je morda smiselno nastopiti na bližnjih tujih trgih (Italija, Avstrija, Hrvaška itd.).

Nas Slovencev je 2 miljona, kupna moč je slaba. Če pa greš v Avstrijo in Italijo pa imaš takoj 30x večji trg in 2x kupno moč.

Za premislek ...

Me pa res zanima kaj se prodaja v tej trgovini ki ima le 100 obiska ???
 

oppro
Uradnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 02:27

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a oppro » 13 Avg 2013, 23:47

Agent007 napisal/-a:pa še to ...

Pri trgovini online je morda smiselno nastopiti na bližnjih tujih trgih (Italija, Avstrija, Hrvaška itd.).

Nas Slovencev je 2 miljona, kupna moč je slaba. Če pa greš v Avstrijo in Italijo pa imaš takoj 30x večji trg in 2x kupno moč.


Tole je edini pameten odgovor v celi temi. Slovensko tržišče je premajhno da bi živel od samo ene spletne trgovine. Veliki večini podjetij spletna trgovina predstavlja sekundarni vir dohodkov. Če imaš res apetit po tem, je seveda širitev izven meja nujna! Če trgovino spraviš na nemški trg imaš avtomatično pokrito še Avstrijo in to je 90.000.000 trg, kar je 45 kratnik slovenskega trga. Potrošniška mentaliteta v Nemčiji se močno razlikuje kot tukaj, gor je plačilo preko paypala tako kot tukaj po povzetju. Tako da denar dobiš v naprej, skleneš pogodbo z DPD ali GLS in pošlješ pakete gor.

Prevod strani te bo stal 100-200€, nekaj še riskiraš za adwordse in maš osnovo pokrito. Kasneje pa nadaljuješ še z FBjem, supportom itd... razni letaki in ostale buče pa pusti pri miru, škoda časa in denarja.
Izdelava spletnih strani in trgovin -http://www.dignitasteam.com/

BB400
Vodja projektov
Prispevkov: 109
Pridružen: 20 Jun 2009, 16:13
Kraj: Ljubljana

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a BB400 » 11 Jan 2014, 16:16

Frenkie napisal/-a:Optimizacija se redkogdaj splača ... Adwordsi pa gasa ... bo spet pršu kak Pingvin pa si vrgu denar/čas za optimizacijo ... Razen, če ti kdo jamči vračilo denarja v tem primeru ...


Optimizacija se splača. Ampak kot poznam "študente" "podjetnike" ti samo zaračunajo optimizacijo. Nimajo pa pojma kaj je to optimizacija.

Pač nacionalni šport v Sloveniji. Nategovanje strank. Prodajajnje megle.

Zato jih večina samo vrže stran denar in obupa nad optimizacijo.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 16 Jan 2014, 11:02

BB400 napisal/-a:
Frenkie napisal/-a:Optimizacija se redkogdaj splača ... Adwordsi pa gasa ... bo spet pršu kak Pingvin pa si vrgu denar/čas za optimizacijo ... Razen, če ti kdo jamči vračilo denarja v tem primeru ...


Optimizacija se splača. Ampak kot poznam "študente" "podjetnike" ti samo zaračunajo optimizacijo. Nimajo pa pojma kaj je to optimizacija.

Pač nacionalni šport v Sloveniji. Nategovanje strank. Prodajajnje megle.

Zato jih večina samo vrže stran denar in obupa nad optimizacijo.


Ne vem kakšne izkušnje imate, ampak mi imamo dobre. Je pa SEO tek na dolge proge. Če obupaš nekje na sredini, nisi naredil nič, morda je bil pri vas to problem.

Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 17 Jan 2014, 14:07

Nam se je zelooo obrestovalo. Pa nam je naredil takratni študent, ki zdaj dela sicer popolnoma nekaj drugega, pa lahko bi se še kakšna stvar naredila drugače, sigurno boljše. Stran je sicer tudi vizuelno pohvaljena od strank, ki so sicer ljudje, ki jim je dizajn posel, gre se za oblikovanje prostora. Čeprav kakšen oblikovalec spletnih strani bi jo pa mogoče spljuval, npr. en jo celo direktno je, pa ima sam zelo neapetitlih izdelke :finga: . Zoptimizirana je tudi, glede na to, da smo na željene zadetke na prvem mestu, za ene pa sicer ne, bi mogli še to. Ampak trenutno je dela toliko, da verjetno ne bi bilo najbolj pametno, ker je treba potem zorganizirat druge stvari.

Za svojo sem pa našla nekoga na spletu in potem mi je še nekdo na forumu dal res močno priporočilo in sem ful zadovoljna... Jaz pogledam izdelke in potem itak piše, kdo ima prste vmes in se zmenim. Npr. enkrat to imeli eni nenormalno visoke cene in me je kar minilo, dvomim da bi bil izdelek sorazmerno tako dober. Navsezadnje je važen rezultat, ne cena. Kaka je potem npr. prodaja, je pa odvisno še od veliko drugih stvari.

Obe strani in optimizacija sta bili za moj okus poceni, pričakovala sem x3 in mi je bilo nerodno :) Nekateri so sicer rekli, da je drago, pa mislim da ni.
 

Andrej U
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 21 Jan 2014, 08:17

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a Andrej U » 21 Jan 2014, 08:24

Ne glede na to kaksna spletna trgovina je, bi moral primarno poskrbeti za reklamiranje strani ali posameznih izdelkov.

Konec koncev je vsec v reklamiranju,predstavitvi,kakovosti in tradiciji .

mstyling
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 23 Sep 2009, 01:01

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a mstyling » 28 Jan 2014, 19:29

glede optimizacije se strinjam, je potrebna.

glede prodaje na tujih trgih (Avstrija, nemčija itd)
fora je v tem da za te trge potrebuješ res prodoren izdelek, oziroma skupino izdelkov...
Saj večina spletnih trgovin pri nas deluje na principu preprodaje - Kupiš v (tujini) nemčiji, prodaš doma z maržo...
Dvomim pa da bi se Nemcem te iste izdelke splačalo kupiti pri nas, kjer bi mogoče, res mogoče dosegel isto ceno, potem pa bi imel še 15-20 eur za poštnino. torej si avtomatski dražji...

Kar se pa tiče same prodaje na tujih trgih - NAM (SEVERNI) TUJCI NE ZAUPAJO !!
Iz lastnih izkušenj lahko povem da prodajam izdelke na ebay. Ko sem bil registriran kot Slovenski uporabnik je bila prodaja slaba, potem sem si uredil naslov v avstriji in sem sedaj prijavljen na ebay kot avstrijski uporabnik. prodaja se je potrojila če ne če boljše...

Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

Re: Poraz s spletno trgovino

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 12 Mar 2014, 09:18

Jaz sem razmišljala v nekje drugi fazi o tem, da se usmerim v tujino. Mi smo se s svojo osnovno dejavnostjo že usmerili, ni pa še prevedena stran. Za prevod je prišla pobuda s strani tujcev, v bistvu, s katerimi delamo. V glavnem delamo s tujimi podjetji, slovenska podjetja so zelo nezanesljiva. Ne to, da so neredni plačniki, to še najmanj - dogaja se vse mogoče... Vse skupaj je pa zelo neo, da organizirano. Naletiš tudi pri nekaterih na neko aroganco... ampak zanimivo, ne pri uspešnih podjetjih, pri določenih, ne zelo pomembnih :)

Tako da to da tujci nočejo delat z nami in nam ne zaupajo, smo si sami krivi. Če se izkažeš, te bodo iskali. Mi imamo konkurenco v določenih državah in ko izvejo za nas, hočejo delat z nami. Nismo edini, po mojem - ker pač jaz Slovenijo vidim tako, da je pri nas zelo veliko res zelo dobrih strokovnjakov, sam tistih nekaj nam je pokvarilo ugled...

Pač, če kdo želi nastopat na tujih trgih - naj ga ne bo strah. Uspeh pride postopoma in pa zaupanje.

BTW sem pa tudi sama razmišljala o odprtju podjetja v Avstriji, za novo dejavnost... ki še ni uveljavljena, veliko je konkurence in da bi bilo lažje. V nekej drugi fazi, sicer... Trenutno je samo ideja, nisem se pa podrobno poglabljala.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov