Online delo na črno

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 16 Okt 2014, 11:21

novinec napisal/-a:"Saj če prodam kaj tudi v tujino itak moram bit davčni zavezanec"

Od kod pa ti to ?

Verjetno misli da bi v določeno državo prodajal brez DDV
 

Darko39
Pripravnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 14 Feb 2012, 01:24

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a Darko39 » 16 Okt 2014, 13:46

Te cifre 52.5% državi s prvega posta so sicer na prvi pogled marsikomu smešne, amaterske.

Ampak, če smo pošteni, res pošteni (da ne kupujemo računov, nabijamo nerealnih stroškov), potem gre državi PRECEJ in se približamo tej cifri.


Imel sem primer:
Letni promet: 160k (brez DDV)
Dobiček: 20k (po odšteti kilometrini, malici, olajšavah...)
Zaloga: 20k (ki gre jasno v+)
Skupni dobiček torej: 40k
--------------------------------------------------------------------------------------
Pa poglejmo kam pademo...
Ja podatkov več nimam ampak iz spomina govorim na pamet:
cca. 10k gre za nazaj dohodnino
prispevki cca. 1k
akontacija cca. 500 eur

Kot pravim govorim dosti na pamet ampak napaka ni večja od 15%.



Srečno vsem pri nabijanju stroškov še naprej.

cruiser
Rookie
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Apr 2013, 17:07

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a cruiser » 16 Okt 2014, 20:24

Če uvoziš robo za 1000eur, potem plačaš:
- uvozne stroške (DHL si vzame za carinsko garancijo 10eur)
- cca 5% carine
- 22% ddv na vse skupaj

Torej si na cca 1300eur.
Če imaš 10 izdelkov, potem te pride nabavna cena takega izdelka 130eur.
V teh 130eur je že vštet vhodni ddv.
Ko prodaš vseh teh 10 izdelkov za recimo 3050Eur z DDV (2500eur neto), je bilo v tem
znesku 550Eur DDV-ja. Od teh 550Eur potem odšteješ DDV, ki si ga že plačal,
tako da doplačaš na koncu še samo cca 310eur DDV. Zdaj pa pazi lepote - potrebuješ npr. nov mobilnik, laptop, klimo...
kupiš na firmo in si odbiješ dodatno plačan DDV in na tak način kupuješ stvari "brez DDVja".

Se pravi na koncu te pride zaloga in davek cca 1650eur, zaslužil so pa 1400. No ja.. od tega boš plačal še dohodnino, ampak to je že druga zgodba.

Darko39
Pripravnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 14 Feb 2012, 01:24

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a Darko39 » 16 Okt 2014, 23:43

@Cruiser

Ta zadeva drži do neke povprečne plače, kar pa gre čez, ti pa zmanjka stroškov. Pa tudi ni tako simpl kr nabijat vse na firmo, ko te enkrat pridejo malo pogledat ni vse več tako lepo.

Sploh si me pa razočaral, ker si zadevo zaključil ravno tam kjer postane zanimivo:
- dohodnina
- prispevki
- zaloga
- dobiček

to so težave, ker v SLO, ko greš preko 40k mesečno praktično začneš delat samo še za državo, če gledam cifre je bolje delat 20k mesečno ti ostane več kot pa, če imaš 50k.


lp

decko998
Pripravnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 22 Okt 2012, 19:49
Kraj: Celje

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a decko998 » 21 Okt 2014, 09:55

Darko39 napisal/-a:@Cruiser

Ta zadeva drži do neke povprečne plače, kar pa gre čez, ti pa zmanjka stroškov. Pa tudi ni tako simpl kr nabijat vse na firmo, ko te enkrat pridejo malo pogledat ni vse več tako lepo.

Sploh si me pa razočaral, ker si zadevo zaključil ravno tam kjer postane zanimivo:
- dohodnina
- prispevki
- zaloga
- dobiček

to so težave, ker v SLO, ko greš preko 40k mesečno praktično začneš delat samo še za državo, če gledam cifre je bolje delat 20k mesečno ti ostane več kot pa, če imaš 50k.


lp


Žal je res tako v Sloveniji, da več kot si pridelaš več moraš dati državi, ampak ok to je nekako logično, če ne bi bili % deleža, ki gre državi nenormalno uderuški, to res ni več normalno. Tako gre moje delo in tudi ves trud v prevelikem deležu državi, s tem denarjem bi lahko investirali v nove projekte in tako pridobili tudi možnost da zaposlimo dodatne sodelavce. Skratka, brez besed.
Brez podpisa :)
 

cruiser
Rookie
Prispevkov: 11
Pridružen: 17 Apr 2013, 17:07

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a cruiser » 22 Okt 2014, 00:55

Darko39 napisal/-a:to so težave, ker v SLO, ko greš preko 40k mesečno praktično začneš delat samo še za državo, če gledam cifre je bolje delat 20k mesečno ti ostane več kot pa, če imaš 50k.


No no. Je progresivna lestvica obdavčitve (do zneska X, plačaš Y davka, do zneska Z, plačaš W davka, itd... šele kar je nad določeno mejo, je obremenjeno z max davkom) in to kar si napisal je popoln nesmisel.
Sicer pa imamo danes nekaj najboljšega v EU - pavšalno obdavčitev do 100k €, kjer se ti 80% dohodka prizna kot strošek, in od teoretičnih 100k, plačaš davek samo na 20k € "dobička".

KatWilson
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 08 Jan 2015, 13:32

Re: Online delo na črno

OdgovorNapisal/-a KatWilson » 08 Jan 2015, 13:55

Zanimiva tema.
Rookie, ti si res pogumen, kapo dol. Občudujem take ljudi. Pa prosim ne me obsojat zdej, ker taka dejanja (utaje DDV) spoštujem... Za to obstaja razlog. DDV bi bilo nadvse plemenito plačevati, v kolikor država ne bi le jemala, jemala, jemala in nič omogočala ali dala, obnovila, zgradila... Resno, koliko časa podjetnike že in še bodo čakali na tretjo razvojno os? Dvomim da jo bodo čakali, davki pa se kar višajo in višajo! Sramota.

Ok, zdej pa k mojim vprašanjem...
Če odprem spletno trgovino in prek nje prodajam kitajsko robo... A moram imeti kake dovolilnice? Recimo da naročam paketke ki so 20eur (oz 24eur je menda meja za zaračunavanje carine sedaj), s tem, da gre za male, drobne stvari, jih lahko v bistvu naročim več kot 20 eur, ker večino paketkov ne preverjajo (izkušnje z naročanje imam prek ebaya, ko sem naročila stvari pa mi jih niso ocarinili, četudi je bilo nekaj 35eur).

Torej, me zanima kakšen je postopek da jaz lahko to robo, ki pride v paketkih pod 20eur, legalno prodam? Zelo me zanima kako to poteka, če moram imeti kake obrazce...karkoli. Hvala :)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov