Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

AleksAly96
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 Dec 2021, 20:58

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a AleksAly96 » 19 Dec 2021, 21:20

Pozdravljeni!

Tako jaz in moja žena se odločava za d.o.o. imam že “vizijo” ampak zaenkrat v glavi in premišljujem kaj in kako bi bilo najbolše. Vem da na začetku nebi imel dosti prometa, ampak bi ga probal rešit z čim večjim marketingom. Imam poznanstva na obali na štajerskem koncu, v Avstriji, Nemčji, Švici pa tudi kje drugje bi se najdlo. Želim si narediti neko spodobno firmo z možnostjo širjenja. Iščem osebo, ki bi mi povedala svoje mnenje glede na moje mišljenje.

Lep pozdrav
Aleks
 

Lord3K
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Jan 2022, 10:58

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Lord3K » 17 Jan 2022, 11:08

Pozdravljeni,
Razmišljam o začetku popoldanskega s.p., ker bi skupaj z ženo delala, me zanima glede stroškov.
Če odprem popoldanski s.p. name, njo pa dam za prokurista. So "pavšalni" stroški še vedno isti, lahko nato oba delava na moj s.p.?
Gre za pomoč do 40 ur na mesec, rad bi nekako da dela brez pogodbe, da ne odpira še ona svojega s.p., ampak da delava skupno z čim nižjimi stroši, vsaj za začetek.
Nekaj sem bral da se lahko s posebnim obrazcem pri ZZZS lahko prijavi za pomoč, kako se imenuje ta obrazec? je obvezen obrazec M12?

Lep pozdrav,
Denis

Matek89
Prispevkov: 2
Pridružen: 31 Avg 2023, 08:25

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Matek89 » 31 Avg 2023, 08:29

Lepo pozdravljeni,

sem nov na tem področju. Zanima me, če lahko kot popoldanski s.p. pri negotovinskem poslovanju (nakazilo na trr) še vedno napišem račun v wordu ali excelu ter ga posredujem stranki?

Te račune je potrebno potem predložiti računovodstvu?

Hvala in lep pozdrav vsem skupaj.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov