Dvig minimalne plače

fun&fun
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Avg 2007, 19:00

Re: Dvig minimalne plače

OdgovorNapisal/-a fun&fun » 02 Avg 2011, 02:37

Pozdravljeni,

Kolega, ki je zaposlen v eni od varnostnih sluzb, mi je veckrat potozil o mizernih "plačah". Ker mu sprva nisem verjel.., mi je prinesel zadnjo plačilno listo. Pa me zanima kako je to mogoce oz. ali je izplačilo zakonito, verjetno ne. Naj povem, da ima podjetje omogocen POSTOPEN dvig minimalne plače. (torej; od 1.1.2011 -> 698,27 eur bruto)


NETO zneski:

za redno delo(494,32eur) + 20 nadur(59,57eur) je prejel skupaj 553,89 eur neto
za malico + prevoz je prejel 72,98 eur

na račun je torej dobil nakazanih 626,87 eur


Izplačilo verjetno ni zakonito, saj nadure koliko vem ne smejo biti vkljucene v znesek minimalne plače, le ta pa je verjetno visja od 494 eur, kolikor je dobil za redno delo..
Kak računovodja oz. anyone? Hvala
 

Kozorog19
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 19 Jan 2015, 23:36

Re: Dvig minimalne plače

OdgovorNapisal/-a Kozorog19 » 20 Jan 2015, 01:39

fun&fun napisal/-a:Pozdravljeni,

Kolega, ki je zaposlen v eni od varnostnih sluzb, mi je veckrat potozil o mizernih "plačah". Ker mu sprva nisem verjel.., mi je prinesel zadnjo plačilno listo. Pa me zanima kako je to mogoce oz. ali je izplačilo zakonito, verjetno ne. Naj povem, da ima podjetje omogocen POSTOPEN dvig minimalne plače. (torej; od 1.1.2011 -> 698,27 eur bruto)


NETO zneski:

za redno delo(494,32eur) + 20 nadur(59,57eur) je prejel skupaj 553,89 eur neto
za malico + prevoz je prejel 72,98 eur

na račun je torej dobil nakazanih 626,87 eur


Izplačilo verjetno ni zakonito, saj nadure koliko vem ne smejo biti vkljucene v znesek minimalne plače, le ta pa je verjetno visja od 494 eur, kolikor je dobil za redno delo..
Kak računovodja oz. anyone? Hvala


Tako je to danes na žalost, ampak če on ne dobi minimalne plače mu država doda h tej plači. Poznam nekoga ki ima 450€ mesečno in zaradi tega je država prisiljena plačevati dodatni denar da bo prišel do minimalca.

Luka77
Pripravnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jul 2022, 16:12

Re: Dvig minimalne plače

OdgovorNapisal/-a Luka77 » 16 Apr 2023, 19:22

Mobile napisal/-a:To jamranje "gospodarstva" je larifari.


1. Hugo Boss izdeluje čevlje v Italiji, Porsche od leta 2006 enega izmed svojih modelov izdeluje na Finskem, BMW je v zadnjem desetletju proizvodnjo (razen motorjev) modelov X5, Z4 in 7 preselil v ZDA. Vse podjetja, ki bi po neki logiki kao morala it v azijo in podobno, ker tam delovna sila stane manj.

Zato Mura ni propadla zaradi tega, ker se proizvodnja v takih branžah seli drugam ampak zato ker so odpovedali lastniki in vodstvo. Vsekakor bi lahko šivilja v Muri imela "evropsko" plačo in zgoraj omenjena podjetja so jasen pokazatelj tega.


2. Minimalno plačo je definitivno potrebno dvigniti. 400+ € ni plača, ker ne omogoča dostojnega preživetja. Vendar vse dokler bomo v gospodarstvu imeli ljudi, ki izjavljajo v stilu "so si same krive, da nimajo denarja ker jemljejo kredite za cunje" (izjava Zagožna ob uporu zaposlenih v Gorenju) bo situacija pač taka kot je. https://kdm-recikliranje.si/odkup-akumulatorjev/


3. Umar je v preteklosti dokazal, da ni ravno najbolši vir predvidevanja prihodnjega razvoja gospodarstva. Kdo ima čas naj si malo pogleda kolikokrat so pri napovedih povsem obrnili ploščo v lanskem letu in to v obdobju parih tednov.

Fact se popolnoma strinjam


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov