Naložbe v bankah

Alex
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 12 Mar 2009, 13:47

Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Alex » 16 Feb 2010, 23:54

Ok kot prvo kaj se je zgodil na forumu, vas ne marajo več :nono: ,
včasih je blo full folka :lol:
Glede vprašanja pa tko; kaj se zgodi če imaš na banki denar, ki ni vezan ampak je še vedno na računu, je ta denar v nevarnosti, ko banka propade?
Ostane edini način, mini trezorček?
 

Mobile
Prispevkov: 4
Pridružen: 21 Nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Mobile » 17 Feb 2010, 00:12

Država jamči za vloge na bankah tako da ni strahu.

Alex
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 12 Mar 2009, 13:47

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Alex » 17 Feb 2010, 00:59

Ta odgovor je bil samo oralen in v primeru padca, ni nikjer nobene klavzule ali zakona, ki bi kril državljana!
Naš denar je najbolj likviden in bo v primeru zloma prvi, ki bo uporabljen za sanacijo dolgov!
Že če pogledaš kako delajo zavarovalnice, ki ti šele po 1 let ali mogoče malo manj izplačajo premije.
Mene zanima je kje bolj podroben plan, ki pojasnjuje od kje bo država krila , če se to zgodi, saj mi nimamo Federal reserve bank in v tem primeru, je za državno banko to kar velik zalogaj!
Dvomim da bi se oni takoj odrekli ogromnih vsot denarja in kar takoj poplačali nas navadne državljane, ki smo v njihov očeh bolj lutke in volilni glasovi.
Država kot aparat je sluga samem sebi in ta pomirjenost zaradi par besed nekih poslancev me skrbi!

Kaj meni pomaga tudi če krije izgubo, ampak šele po 1 letu ali več.
Medtem moram JESTI!

Mobile
Prispevkov: 4
Pridružen: 21 Nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Mobile » 17 Feb 2010, 12:19

Ta dogovor po mojih informacijah velja znotraj EMU območja in so ga države sprejele ob začetku krize.

Naš bančni sistem (verjeli ali ne) je čisto ok in vsaka država mora imeti rezerve. Zato se ti ne more kar tako zgodit, da bi ostal brez vsega.

Že pred tem pa ti je država jamčila za vloge do 25k €.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 24 Mar 2010, 00:03

No ja, načeloma je tako, da če bi vsi naenkrat potrebovali denar, potem ga enostavno ne bi bilo dovolj ter tudi ta kritja ne bi kaj dosti pomagala...
 

Tomcater
Uradnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 15 Dec 2008, 22:23
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Tomcater » 01 Avg 2010, 20:30

Sam čedalje manj verjamem v te besede, da mi nekdo nekaj garantira. Namreč, garancije za denar ni, pa če se na glavo postaviš. Hec je v tem, da ko se začneš spraševati kje je denar najbolj varen, kam ga vložiti, ne najdeš odgovora, ki bi ti 100% garantiral varnost. Lahko le najdeš takšen odgovor, ki ti bo pač prinesel čim višji odstotek varnosti. Kje je pa tista meja, kjer je varnost dovolj visoka, pa je relativno ;)

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 22 Dec 2010, 20:14

Ja tega se bo treba počasi navaditi. Ni več tiste varnosti kot včasih, niti pri varčevanju, niti v poslu, niti v službah, niti v državnih službah...

Vprašanje kašen vpliv ima to na kakovost življenja.

Tomcater
Uradnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 15 Dec 2008, 22:23
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Tomcater » 24 Dec 2010, 00:23

Borut, to je eno, da.

Mislil pa sem tudi na to, da recimo nekdo reče: Bom denar naložil v nepremičnino, ker je tam 100% varen. Rečem lahko samo "malo morgen". V teh časih je zelo težko prodati nepremičnino, tako da denarja ne moreš takoj dobiti nazaj. Poleg tega se lahko zgodi recimo požar, ti uniči vse, in spet ni nepremičnina vredna nič. Torej ta naložba ni 100% :) [če zanemarimo zavarovanje npr.]

In še je takih primerov...

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 24 Dec 2010, 10:35

Načeloma tudi nepremičnine niso ravno varna naložba. Še posebej zato, ker cene na trgu niso realne oziroma so zelo visoke. Tako da lahko v bistvu kupiš nepremičnino po 3k eur in ne samo, da je precej nelikvidna, ampak mogoče niti ni vredna toliko.

Sedaj torej iščemo kakšno kolikor toliko varno naložbo?:)
 

Tomcater
Uradnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 15 Dec 2008, 22:23
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Naložbe v bankah

OdgovorNapisal/-a Tomcater » 24 Dec 2010, 13:38

Varne naložbe verjetno sploh ni, še najmanj so to banke :)


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov