Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

Cistko
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Nov 2018, 21:38

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Cistko » 05 Nov 2018, 21:44

Pozdravljeni, sem v fazi premišljevanja da bi odpru avtonego. Zanima me kaj potrebujem. Kot prvo bi si najel kupil neko garažo. Zanima me kako je z raznimi čistili ali je potrebno urediti kakšno čistilno napravo ali lahko vse to spustimo v kanalizacijo. Sem nov in upam da ne zamerite. Če ima kdo avtonego in pralnico in bi se pogovoril po telefonu bi bil zelo vesel.
Hvala
 

xvampire
Prispevkov: 3
Pridružen: 15 Jan 2015, 02:01

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a xvampire » 26 Mar 2019, 03:13

A mi lahko kdo, ki se malo bolj spozna na birokracijo glede s.p.- jev na kratko razloži kaj je potrebno za npr. odprtje enega standa s hrano. npr, kot so tile kebebi? kje lahko dobim informacije če hočem odpret eno tako zadevo kaj vse rabim narediti glede papirologije? kje registriram s.p. ter gostinstveno dejavnost? lahko potem že najamem objekt? kje dobim info kaj se lahko najame? (npr. včasih se kakšni standi odprejo sredi ulic/blokov/trgovin - kje dobijo dovoljenje za to? v glavnem zanima me na kratko kdor se spozna lepo prosim in hvala :)

kat888
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Okt 2019, 10:06

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a kat888 » 05 Okt 2019, 10:16

pozdrav
soustanovitelj zavoda bo tujec tretjih držav, ki je prišel v RS s turistično vizo.
kakšno dovoljenje je potrebno urediti, da se bo tuji soustanovitelj lahko na območju RS zadrževal do konca postopka ustanovitve, če mu turistična viza kmalu poteče?

zahvaljujem se vnaprej

MajaR123
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Jan 2020, 12:34

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a MajaR123 » 17 Jan 2020, 12:38

Pozdravljeni,
jaz sem trenutno zaposlena za 6 ur, določen čas, pa me zanima če imam možnost odpreti kakšen popoldanski s.p. ali je še druga možnost ?
Ker bi zelo rada imela svojo podjetje oz. dejavnost.
Zanima me pa tudi kako je s papirji, kaj vse potrebujem ( dovoljenja, za spletno prodajo itd. ) pač vse, da lahko začnem s dejavnostmi.

LukaZV
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Nov 2015, 21:25

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a LukaZV » 04 Feb 2020, 23:27

MajaR123 napisal/-a:Pozdravljeni,
jaz sem trenutno zaposlena za 6 ur, določen čas, pa me zanima če imam možnost odpreti kakšen popoldanski s.p. ali je še druga možnost ?
Ker bi zelo rada imela svojo podjetje oz. dejavnost.
Zanima me pa tudi kako je s papirji, kaj vse potrebujem ( dovoljenja, za spletno prodajo itd. ) pač vse, da lahko začnem s dejavnostmi.


Odprete sp in placujete prispevke za 10 ur na teden. 30 ur imate placane s strani delodajalca.

Za spletno trgovino ne potrebujete nobenih dovoljenj... Je pa odvisno tudi kaj boste prodajali.
 

mickeycek
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Nov 2017, 09:39

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a mickeycek » 06 Maj 2020, 09:25

Pozdravljeni,

Zanima me če lahko izdelke iz kitajske kupim kot fizična oseba, in šele nato "zaštartam" svojo spletno stran (ustanovim popoldanski SP), ko si naredim manjšo zalogo?

dirkac77
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 Jun 2020, 22:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a dirkac77 » 16 Jun 2020, 22:24

Sem mladi podjetnik in iščem najboljšo možnost "legalizirati" svojo dejavnost. Dejavnost oz. dejavnosti ne morejo biti vključene v osebno dopolnilno delo, edina druga možnost je SP z 400€ pavšala. Dejavnost trenutno prinese cca 300€ mesečno, zaradi tega ker je dejavnost v sivi coni, ne morem je oglaševati, itd. Ob legalizaciji in oglaševanju bi prihodki od dejavnosti počasi naraščali.

Zanima me ali obstaja kakšna možnost za lažji prehod, npr. davek na prijavljen dohodek do nekega mesečnega zneska. Pri 300€ mesečno lahko vidite, da se računica s 400€ pavšala ne izide. Tudi ko bo prihodka 500€, je plačilo 400€ pavšala tako, da ne omogoča preživetja posameznika. Ko je prihodka 1000€ se pa že da priti skozi. Zakaj ni npr. možnosti, da se do določenega zneska (npr. 800€) plača nek davek na prijavljen dohodek, da se posameznik postavi na noge, razširi krog strank, itd. Ko pa podjetje na polno zalaufa pa se pač naredi prehod na klasičen SP.

Lahko bi sicer vzel prihranke, odprl SP za 1 leto in gamblal ali se bo izšlo. Vendar mi je veliko bolj všeč postopna in manj tvegana rast. Pogovarjal sem se z mladimi, s katerimi smo skupaj študirali in so podobnega mnenja kot jaz. Moral bi obstajati nek lažji prehod. In vem, da morda kdo to vidi kot način, da se obrtniki izognejo višjim plačilom (pač ne povedo koliko res zaslužijo), samo po drugi strani so pa taki kot jaz, ki bi z veseljem za mirno dušo povedali realne prihodke in plačali tisti % davkov, zdaj, ko te možnosti ni, pa jih ne plačajo nič. Stvar bi se enostavno lahko rešilo preko osebnega dopolnilnega dela s tem da bi se dodalo dejavnosti. Ne vidim logike da nekdo lahko lektorira preko osebnega dopolnilnega dela, ne more pa sprogramirati enostavne aplikacije za nekoga. S tem bi posameznik lahko delal do tistega zneska ki je pri osebnem dopolnilnem delu napisan (mislim da do 6 povprečnih plač letno), ko bi to presegel bi pa prešel na klasičen SP.

Tyler1763Max
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 07 Okt 2021, 18:02

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Tyler1763Max » 09 Okt 2021, 18:56

Borut Borštnik napisal/-a:Odprete lahko s.p. v katerem ste zavarovani za polovični delovni čas. Če to ni vaš prvi s.p., potem imate na voljo delno oprostitev prispevkov. https://erasmus-home.com/si/najem-apartmaja/ljubljana/ https://www.telprom.si/



Hvala ti!!! To sem iskal več kot 2 tedna. Kolikšni so mesečni stroški če imaš cel s.p.?

mk9999
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Sep 2021, 11:19

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a mk9999 » 12 Okt 2021, 08:40

O spletnem oglaševanju podjetja si lahko preberete na tem blog zapisu. https://pro-marketing.si/spletno-oglasevanje/
 

TjaNov777
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 Jun 2021, 10:43

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a TjaNov777 » 27 Okt 2021, 13:19

Tyler1763Max napisal/-a:
Borut Borštnik napisal/-a:Odprete lahko s.p. v katerem ste zavarovani za polovični delovni čas. Če to ni vaš prvi s.p., potem imate na voljo delno oprostitev prispevkov. https://manituherbs.com/sl/ https://www.telprom.si/



Hvala ti!!! To sem iskal več kot 2 tedna. Kolikšni so mesečni stroški če imaš cel s.p.?


se pridružujem temu vprašanju, tudi mene zanima


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov