Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

massiv
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Nov 2016, 04:33

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a massiv » 19 Nov 2016, 01:49

Pozdravljeni, odprl bi rad popoldanski s.p. vendar sem zaposlen za polovični delavnik (20 ur tedensko). Prebral sem, da vkolikor sem zaposlen za polni delavnik lahko odprem popoldanski s.p. in plačujem samo okrog 65€ mesečno, če pa sem nezaposlen, pa moram odpreti s.p. in plačevati cca 300€ mesečno. Do nedolgo nazaj sem bil nezaposlen - sem upravičen do kakšnih subvencij? Nisem bil prijavljen na zavodu.

Hvala!
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 25 Nov 2016, 15:33

Odprete lahko s.p. v katerem ste zavarovani za polovični delovni čas. Če to ni vaš prvi s.p., potem imate na voljo delno oprostitev prispevkov.

maja88
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Dec 2016, 19:47

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a maja88 » 15 Dec 2016, 20:09

Pozdravljeni
Sem cisto nova v temu in mam nekaj vprasanj
Odpiram spletno trgovino in me zanima:
1. Firmo bi odpru partner ki je zaposlen za polni delovni cas. Kaj se nama najbol splaca? Pop.sp?

2.Ce partner odpre pop sp a more kej sporocat svojemu delodajalcu? In kaksni so stroski s pop.sp-jem?

3.Koliko prometa ima lahko pop.sp na leto da ni davcni zavezanec?

Hvala

maja88
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Dec 2016, 19:47

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a maja88 » 15 Dec 2016, 20:11

Pa se eno uprasanje
Ali lahko odpres d.o.o ce si zaposlen za polni delovni cas?

 

pajolino
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Jan 2017, 08:37

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a pajolino » 10 Jan 2017, 09:52

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem nov na tem forumu in imam eno vprasanje:

1. Odpiram spletno trgovovino za Italijanski trg čeprav bi podjetje bilo v Sloveniji.
Ali je to možno da bo spletna stran bila napisana v italijanskem jeziku in prilagojena Italijanskim potrošnikom, računi za izdelka pa izdani za slovensko zakonodajo. Vem da spletno trgovanje nima meja čeprav sem v ZVPot zasledil da mora podjetje s potrošnikom poslovati v slovenskem jeziku.
Hvala za kakršnokoli pomoč

LP

Gorazd

sberci
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Mar 2017, 23:00

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a sberci » 15 Mar 2017, 23:07

Pozdravljeni

Tudi sam tavam v podjetniške vode. Sem sicer zaposlen za polni delavni čas imam pa možnost oddajati 2 nepremičnini.
Obe nepremičnini sta pisani name kot fizična oseba.
Kar se pa tiče davščin bi bilo pa zame bolj ugodno če odprem popoldanski normirani sp

Vprašanje?

Ker sem lastnik nepremičnin (fizična oseba) z odprtjem sp-ja pa postanem pravna - ali lahko oddajam ta stanovanja v najem preko popoldanskega sp-ja

Nekateri pravijo da jih moram prenesti med osnovna sredstva ali celo "prodati" (fizična oseba -> pravni osebi) sebi kot sp-ju

Kako imaste te stvari urejene tisti ki to že počnete?

Za odgovor iz nasvet se vam najlepše zahvaljujem

boco81
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Mar 2017, 11:28

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a boco81 » 21 Mar 2017, 12:02

Pozdravljeni!
Sem malo pred ustanovitvijo svojega prvega podjetja in sem na tem področju popolni laik. Podjetje ustanavljam skupaj s kolegom in sicer sva skupaj opremila pekarno v njegovih prostorih. Zdaj pa se ukvarjava s tem kaj bi bilo bolje odpret s.p. ali d.o.o. Prvi problem je tudi začetni kapital pri d.o.o. Rad pa bi da bi bile zadeve čimbolj fer razdeljenje...sploh gledano dolgoročno. Kako je s tem, če bi odprla vsak svoj s.p. in se skupaj ukvarjala z isto dejavnostjo (eden peče, drugi razvaža in prodaja)? So pri tem kakšne komplikacije?

Zanima pa me tudi kakšen program za vnašanje papirjev se potrebuje za pekarno? A potrebujem tudi dodaten program za prodajo kruha direkt iz pekarne in še enega na terenu (tega bi potem rabil kolega za svoj s.p.)? Tele zadeve mi niso čisto jasne in iščem nanje odgovore.

Lp

 

Isabelika
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 Sep 2017, 11:34

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Isabelika » 25 Sep 2017, 11:43

Pozdravljeni.Od leta 2002 do leta 2006 sem imela popoldanski s.p. kot studentka.Sedaj, toliko let kasneje ponovno odpiram s.p., tokrat " normalni" s.p. oz.za polni delovni cas.Zanima me, ce sem upravicena do 50% olajsave za pokojninsko zavarovanje oz v drugem letu 30 % olajsave.Hvala in za odgovor bom zelo hvalezna.Natasa


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov