Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 14 Mar 2016, 14:00

Ne, v evidenco osnovnih sredstev ne vpisujete zalog...
 

exide
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 08 Mar 2016, 15:50

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a exide » 14 Mar 2016, 20:22

Kako je pa z varstvom pri delu in oceno tveganja? Varstvo pri delu sem že opravljal, ko sem se zaposlil. Potrebujem sedaj še enkrat?


Rok.Si
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 08 Avg 2014, 17:32

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Rok.Si » 02 Apr 2016, 12:37

Zdravo! Ne razumem nekaj osnovnih zadev in bi prosil za obrazložitev. V roku nekaj mesecev bom odprl spletno trgovino:

Kupil sem domeno s končnico .si za cca 10€/leto. Zdaj pa me zanima glede gostovanja. Gostovanje se plačuje mesečno? Katerega izbrati?
Kdaj naj začnem plačevati gostovanje? Po tem, ko že naredim spletno trgovino in imam vse pripravljeno za poslovanje? Takrat se verjetno tudi
odpre podjetje, da lahko začnem s poslovanjem? Ali je vrstni red kaj drugačen?

Hvala že vnaprej za odgovore in lep pozdrav,
Rok

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Apr 2016, 12:07

Odvisno kaj boste gostovali, ampak ponavadi se placuje letno, ker je znesek manjsi. Obrnite se na enega izmed ponudnikov gostovanja.

Plačevati ga začnete, ko ga vzamete. Podjetje je dobro odpreti čimprej, da lahko date vse v stroške.
 

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a darkside » 06 Apr 2016, 16:29

tudi prostora ni potrebno jemati veliko saj spletne strani običajno zasedajo manj prostora. se pa da dobiti spletno gostovanje za 30 ali 40 eur na leto in prostora in vsega imate vrh glave.

za gostovanje izberi kvalitetnega ponudnika saj niso vsi enako kvalitetni. nekaj sem jih sam preizkusil in sem bil z njimi zadovoljen. če se ne bo smatralo kot reklama jih lahko omenim tukaj, drugače na zs.

definitivno pa ne izbiraj najcenejšega saj lahko v primeru težav se izkaže za najdražjega (slaba podpora, počasno odpiranje, stran večinoma nedosegljiva...).

Ana Polona
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 Sep 2016, 07:39

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Ana Polona » 09 Sep 2016, 07:45

Pozdravljeni,

Pred dvemi leti sem med porodniškim dopustom odprla trgovino z zdravo prehrano. Ker sem takrat še uveljavljala starševsko nadomestilo, smo trgovino registrirali na tastovo podjetje.

Ker trgovina deluje zelo uspešno, sedaj načrtujem registracijo lastnega podjetja in s tem nadaljevanje v lastni režiji.

Glede na vse aktualne javne razpise, nisem prepričana katero vrsto podjetja je v mojem primeru najbolj smiselno izbrat, zato se po obračam na vas s prošnjo po nasvetu.

- Sem mamica 2 otrok (4 mesečnika in 2 letnika)
- Zaposlena sem za polovični delovni čas pri tastu (neuradno pri sebi. S poslovnim računom trgovine namreč razpolagam sama)

Razmišljam o naslednjih možnostih:
1. Prekinitev zaposlitve, prijava na zavod za 3 mesece, prijava na razpis za subvencijo, odprtje sp-ja.
2. Ohraniti zaposlitev + odpreti popoldanski sp
3. D.o.o.?

Na različnih predavanjih in individualnem izobraževanju pri vas sem že bila ampak iz podanih primerov težko sklepam katera možnost bi bila optimalna v tem primeru.

Resnično bom hvaležna za usmeritev in se vam že vnaprej zahvaljujem.

S prijaznimi pozdravi,
Polona

nejci
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Okt 2016, 15:36

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a nejci » 10 Okt 2016, 15:38

Sem Neja Dvornik in zelo resno razmišljam o odprtju svojega sp-ja, vendar bi rada prej "preučila" možnosti in zadeve. Na spletu sem našla precej jasen postopek odprtja, vendar pa ja iz leta 2015, tako da ne vem, ali je še aktualen. Najprej me zanima, kako je s prispevki - slišala sem, da so prvih 12 mesecev polovični. Ali obstajajo tudi kakšne subvencije? Kaj pa razlike med popoldanskim in študentskih (ali to še obstaja)?

Hvala za odgovor

blondberry
Pripravnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 13 Nov 2014, 12:07

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a blondberry » 11 Okt 2016, 01:40

Mene tudi zanima za polovicne prispevke v prvem letu. Koliko potem pridejo te prispevki?
Sp odpiram takoj po koncu porodniske, torej v zacetku novembra. A se lahko v svojem sp zaposlim za polovicni delovni cas zaradi otroka in si se zmanjsam prispevke? Nekaj sem zasledila na to temo, pa zdaj ne najdem vec....
Kateri so se drugi stroski s podjetjem? Potrebujem knjigovodjo, ce imam ze racunovodjo?
Hvala za odgovore :)
 



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov