Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

JureZ
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Feb 2013, 18:29

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a JureZ » 04 Feb 2013, 00:50

Ne, saj sem napisal odstavke in člene.

145. člen

(osnove za samozaposlene, družbenike in kmete)

(14) Zavarovanci iz 15. člena tega zakona so v prvih 12 mesecih poslovanja po prvem vpisu v poslovni register ali v drug register oziroma evidenco, oproščeni plačila prispevka zavarovanca in prispevka delodajalca v višini 50 % zneska prispevka, obračunanega od osnove iz drugega odstavka tega člena. V naslednjih 12 mesecih so te osebe oproščene prispevka zavarovanca in prispevka delodajalca v višini 30 % zneska prispevka, obračunanega od osnove iz drugega odstavka tega člena.

430. člen

(uporaba določb tega zakona)

(2) Določba štirinajstega odstavka 145. člena tega zakona in določba 157. člena tega zakona se začneta uporabljati 1. julija 2013.


Torej, kot so mi tudi zatrdili na DURSu in ZZZS -> po 1. juliju 2013 bodo samostojni podjetniki oproščeni plačila 50 % zneska v prvih 12 mesecih. Ko sem jim omenil mojo situacijo, so dejali, da do 1. julija pač moram plačevat polni znesek, potem od 1.7.2013 naprej pa bom oproščen 50 %.

To mi ni čisto jasno, zakaj ta zamik 6 mesecev ...
 


JureZ
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Feb 2013, 18:29

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a JureZ » 04 Feb 2013, 11:30

Tudi meni je zelo čudno vse skupaj. Sem zopet klical na ZZZS in so mi ponovn zatrjevali, da se v mojem primeru (študent, mlajši od 26 let) trenutno ne da nič drugega storiti.

Od DURSa pa sem prejel celo odgovor, da tudi po 1.7.2013 ne bom oproščen 50 % plačila, ker tisto velja samo za podjetja, ki bodo takrat prvič vpisana v register.

Totalna zmešnjava in mešane informacije z vseh koncev. In to od ljudi, ki bi te zadeve morali poznati do potankosti.


casual03
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Feb 2013, 19:04

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a casual03 » 24 Feb 2013, 09:42

Kakšen je potem to približen mesečni strošek z temi "popusti" ? :S
 


CyberDuck
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jan 2011, 10:58

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a CyberDuck » 26 Feb 2013, 11:36

Pozdravljeni,

delam v IT podjetju kjer moji predlogi/ideje vedno naletijo na gluha ušesa. Zanima me, glede na to, da imam konkurenčno klavzulo, kako bi lahko te ideje/produkte, ki sem jih izdelal v svojem prostem času tržil? Se lahko odpre podjetje na punco/ženo, družinskega člana in se preko tega trži produkt? Ali konkurenčna klavzula omejuje tudi to?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 26 Feb 2013, 11:48

Če ideja pride od vas, potem je tehnično tudi to seveda prepovedano. Je pa res to potem težje dokazati...

 



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov