Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Jul 2012, 13:45

Mirovanje ne obstaja. Lahko imate s.p., vendar bo potrebno plačevati (sicer razmeroma nizke) prispevke.

Glede dovoljenj:
Na SKD najdite ustrezno dejavnost ter poglejte kateri pogoji jo spremljajo.
 

salekovc
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Jul 2012, 20:10

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a salekovc » 20 Jul 2012, 20:24

Kako je z paypal računi, so verodostojni za strošek, če nimaš drugega računa od prodajalca.
Namreč veliko prodajalcev iz Kitajske ne more oziroma ne zna izdati računa, če pa jim že kaj uspe napraviti skupaj, je pa v večini primerov samo nek čuden zmazek brez štampiljke.
Res pa da na njem piše njegovo firmo lahko je tudi izmišljena "bog si ga vedi" in mene kupca ter datum kdaj sem kupil in kaj sem kupil in spodaj podpis kar napisan z tikovnico, ne lastroročni podpis in seveda brez štampiljke ali pa kakšem kitajski štempelj z rdečo zvezdo na sredi in z kitajskim napisom okli "lahko da je tudi od planinskega društva".

Je takšen kitajski račun veljaven, kjer ni ročnega podpisa in štampiljke, pač pa samo strojni podpis?

Kako kaj vi delate, daje kdo računovodji samo naprintane paypal račune, če nima original računa.

Ali je dokazilo če nimaš original računa,da daš poleg paypal računa tudi printscreen izdelka za tisto web stran, kjer si kupil artikel in link do njega, kakor zadostuje za carino?

Ker eni pravijo da je paypal račun zadosten, spet drugi ne, namreč za vse izdelke nimam original računov, pa še ti so bolj bogi, pač kitajski, imam pa za vse artikle verodostojne paypal transakcije.

Kaj predlagate?


salekovc
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Jul 2012, 20:10

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a salekovc » 21 Jul 2012, 16:19

Pa je slučajno kakšen takšen na forumu, ki ima kaj prakse s payapl računi, oziroma bi lahko kaj več povedal okoli tega in dal kakšen nasvet?

Hvala

 

dcerni
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 04 Jul 2012, 09:51

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a dcerni » 21 Jul 2012, 21:03

Bom kar tu vprašal še eno vprašanje.

Zanima me, če si lahko v trgovini nakupiš zadeve, ki jih rabiš za poslovne namene (na navadni račun in ne daš tam davčne številke), pa potem naknadno zahtevaš vračilo DDV-ja?

Potem pa še.....ali je vračilo DDv-ja možno če nisi davčni zavezanec, imaš pa (popoldanski) s.p. in na kakšen način to storiš?

Hvala in lp

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 22 Jul 2012, 00:00

Ne, morate imeti original racun. Vedno.

Če niste zavezanec za ddv si ga ne morete odbiti.

hiitmiix5
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Nov 2011, 18:11

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a hiitmiix5 » 19 Sep 2012, 03:40

Pozdravljeni!

Ob koncu tedna imamo namen ustanoviti d.n.o. Zanima me dejanski strošek za odprtje d.n.o., ker sem poklical v 2 računovodska servisa in sem dobil dva popolnoma različna odgovora.

Hvala, lp

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 19 Sep 2012, 08:38

D.n.o. se ustanovi pri notarju. Odvisno je kaj vse potrebujete od njega. Najbolje, da pokličete enega in vprašate.
 

tiktok
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jul 2012, 09:32

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a tiktok » 01 Okt 2012, 15:55

Preden sem registriral s.p. sem kupil nekaj izdelkov zaloge, ker nisem vedel da se mi račun od nakupa ne bo upošteval. Zanima me, kakšen bi bil najboljši način da te izdelke prodam?


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 70 gostov