Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

sasa.f.
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Feb 2012, 18:59

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a sasa.f. » 12 Feb 2012, 19:05

Pozdravljeni!

Naslednje bi bila neke vrste prošnja za pomoč. Razmišljam o ustanovitvi s.p.-ja z različnimi dejavnostmi. Zanima pa me predvsem, kje bi lahko izvedela kaj več o tem, kakšna (če sploh katera) dovoljenja bi potrebovala za prodajo naravne kozmetike (mila, kreme) in drugih naravnih izdelkov (zeliščni čaji ...). Prebrskala sem ogromno spletnih strani, pa nikjer ne najdem pravih informacij.

Že vnaprej hvala za pomoč,
Saša
 


CarpeDiem
Pripravnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Feb 2012, 14:54
Kraj: Kamnik

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a CarpeDiem » 14 Feb 2012, 18:29

Lep pozdrav!

Še sam imam eno (v resnici kopico) vprašanje situacija pa je sledeča;

- s kolegom nameravava odpreti d.o.o., kateri naj bi se ukvarjal z uvozno dejavnostjo in distribucijo (izvor produkta je EU). Danes ko sem se malo na hitro posvetil branju raznih nasvetov kako odpreti firmo, sem med drugim naletel tudi na dilemo, - ali postali zavezanec za DDV ali ne. Zanima me, ali imaš možnost izbire le pri s.p.-ju ali to velja tudi za d.o.o. Nekoliko se mi namreč zdi nenavadno, da d.o.o. kot pravna oseba ne bi bila davčni zavezanec.

Zanima pa me še tudi, ko pač ob registraciji podjetja priglasiš določene dejavnosti, katere misliš opravljat (eni pravijo, da bolje da si pustiš čimveč opcij odprtih), pa če recimo naknadno vseeno ugotoviš da bi opravljal še kakšno panogo, za katero nisi registriran, to je verjetno potem še možna dopolnitev ali kako?

Sem pač popoln laik, tako da se že vnaprej zahvaljujem za kakšen odgovor, s čimer bom pridobil kakšno uporabno informacijo!

LP!

B.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 14 Feb 2012, 19:06

CarpeDiem napisal/-a:Lep pozdrav!

Še sam imam eno (v resnici kopico) vprašanje situacija pa je sledeča;

- s kolegom nameravava odpreti d.o.o., kateri naj bi se ukvarjal z uvozno dejavnostjo in distribucijo (izvor produkta je EU). Danes ko sem se malo na hitro posvetil branju raznih nasvetov kako odpreti firmo, sem med drugim naletel tudi na dilemo, - ali postali zavezanec za DDV ali ne. Zanima me, ali imaš možnost izbire le pri s.p.-ju ali to velja tudi za d.o.o. Nekoliko se mi namreč zdi nenavadno, da d.o.o. kot pravna oseba ne bi bila davčni zavezanec.

Zanima pa me še tudi, ko pač ob registraciji podjetja priglasiš določene dejavnosti, katere misliš opravljat (eni pravijo, da bolje da si pustiš čimveč opcij odprtih), pa če recimo naknadno vseeno ugotoviš da bi opravljal še kakšno panogo, za katero nisi registriran, to je verjetno potem še možna dopolnitev ali kako?

Sem pač popoln laik, tako da se že vnaprej zahvaljujem za kakšen odgovor, s čimer bom pridobil kakšno uporabno informacijo!

LP!

B.


Glede zavezanosti za DDV ni važno, ali ste d.o.o. ali s.p..

Glede registracije dejavnosti - da - lahko doregistrirate naknadno, je brezplačno.

Predlagam, da se oglasite pri nas na svetovanju, pa gremo skozi vse... spodaj v podpisu je povezava.

sasa.f.
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Feb 2012, 18:59

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a sasa.f. » 28 Feb 2012, 19:38

Borut Borštnik napisal/-a:Boste proizvajali ali samo prodajali?


Poleg prodaje bi tudi proizvajala.
 

pisnik2
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Apr 2012, 12:22

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a pisnik2 » 20 Apr 2012, 12:39

Pozdravljeni,

tudi jaz imam eno vprašanje in upam,da mi bo kdo ponudil pomoč.
Želim si odpreti spletno trgovino na kateri bi prodajal izdelke iz tujine.
Ker mi oni še niso nič odgovorili,prav tako ne tržni inšpektorat,me zanima ali potrebujem s tujci pogodbo,ker bi nabavljal od njih,ali lahko prosto iz njihove trgovine naročam izdelke in jih pošljejo k meni(jaz pa bi sam dalje pošiljal po svoji ceni).
To me najbolj zanimam zato,ker za njihove izdelke uporabil njihove slike izdelkov in opis izdelka bi prevedel v Slovenski jezik.
No,pa še 2 vprašanji :)
-ali potrebujem tudi pogodbo s dobaviteljem DHL ali ne?
-ali je potrebno za spletno trgovino imeti doma požarni in evakuacijski načrt ali ne(menim,da ne,ker ni strank).

Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.
LP

tomaz
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 28 Mar 2012, 22:46

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a tomaz » 30 Apr 2012, 13:27

pisnik2 napisal/-a:Pozdravljeni,

tudi jaz imam eno vprašanje in upam,da mi bo kdo ponudil pomoč.
Želim si odpreti spletno trgovino na kateri bi prodajal izdelke iz tujine.
Ker mi oni še niso nič odgovorili,prav tako ne tržni inšpektorat,me zanima ali potrebujem s tujci pogodbo,ker bi nabavljal od njih,ali lahko prosto iz njihove trgovine naročam izdelke in jih pošljejo k meni(jaz pa bi sam dalje pošiljal po svoji ceni).
To me najbolj zanimam zato,ker za njihove izdelke uporabil njihove slike izdelkov in opis izdelka bi prevedel v Slovenski jezik.
No,pa še 2 vprašanji :)
-ali potrebujem tudi pogodbo s dobaviteljem DHL ali ne?
-ali je potrebno za spletno trgovino imeti doma požarni in evakuacijski načrt ali ne(menim,da ne,ker ni strank).

Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.
LP


Tudi sam sem prejšnji mesec ustanovil s.p. predvsem zaradi obratovanja spletne trgovine. Od dobaviteljev kupujem stvari s PayPal-om in z njimi nimam nobene pogodbe. Potrebno je paziti samo na to, da dobite vedno zraven naročila tudi račun, na katerem so podatki od obeh podjetij. Jaz kupujem stvari brez DDV in potem opravim samoobdavčitev.

Kar se tiče DHL in podobnih. Najbolje je, da se najprej pri vseh ponudnikih pozanimate o cenah in pogojih in nato z enim sklenete pogodbo.

dcerni
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 04 Jul 2012, 09:51

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a dcerni » 04 Jul 2012, 10:00

Pozdravljeni,

V kratkem nameravam odpreti (popoldanski) s.p. in imam 2 vprašanji:

- Na začetku rabim ogromno materiala za ureditev poslovnih prostorov, ki stanejo kar veliko (od ploščic, opreme, luči itd.). Zdaj pa nevem kako je z vračilom DDV-ja, če kupiš material preden pravno formalno odpreš firmo. Lahko potem, ko jo odpreš daš vlogo za vračilo DDv za tisti kupljen material? Ker če pa prej odprem firmo, še preden začnem poslovati pa spet plačujem prispevke tista 2 meseca oz. koliko bo pač potrebno za urejanje prostorov, brez da bi posloval oz. imel od tega kakšne koristi. Obstaja kakšna pot, ki reši to težavo?

- Nameravam se ukvarjati s proizvodnjo rastlinskih olj, katera bom proizvajal sam in tržil pod lastno blagovno znamko. Kakšna dovoljenja rabim vse?

Hvala in lp

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Jul 2012, 11:05

Ne samo, da si ne morete povrniti ddv, niti v stroške ne gre zadeva. Podjetje je treba odpreti prej.
 

dcerni
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 04 Jul 2012, 09:51

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

OdgovorNapisal/-a dcerni » 04 Jul 2012, 12:40

Tako se mi je tudi zdelo.....zato me zanima če je kakšna pot, da odprem (popoldanski s.p.), in imam recimo kaki mesec ali pa 2 ga "v mirovanju", se pravi da ni treba plačevati prispevkov, pa tudi seveda da čas ne poslujem (ne prodajam)?


Pa še vedno me zanima, če kdo ve kaj glede potrebnih dovoljenj pri prodaji doma proizvedenih rastlinskih olj.

Res vsem najlepša hvala za odgovore....

lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov