Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vprašanja?

 

tiktok
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jul 2012, 09:32

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a tiktok » 01 Okt 2012, 21:01

Borut Borštnik napisal/-a:Legalno - preko s.p.ja, ne bo šlo. Razen, če jih s.p. kupi od vas.


Lahko razložite na kakšen način jih lahko s.p. kupi od mene? Hvala.


peanut
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 Okt 2012, 21:53

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a peanut » 25 Okt 2012, 22:03

lep pozdrav!

Namen imam odpreti svoje podjetje. Ciljam na SP, saj bi delal večinoma sam, majhni stroški, majhen dobiček, pač majhno podjetje. Ukvarjal bi se z vzdrževanjem motornih vozil(ali je za nego motornih vozil posebna specifikacija?), se pravi čiščenja, poliranja, na varianto avtopralnice, brez serviseov in vulkanizerstva in podobnih stvari.

Torej, zanima me kakšna je potrebna izobrazba za odprtje SP, za to dejavnost?
Kako je z delovnim prostorom, lahko dejavnost opravljaš doma?
Kako pri SP pravzaprav razpolagaš z denarjem, kako si nakazuješ plačo, kako poteka vodenje računov, in ali kakšna omejitev minimalnega prihodka v podjetje?
Bi se splačalo razmisliti o popoldanskem SP, in ali se to lahko odpre pod pogojem da sem vpisan kot izredni dijak?
Davčni zavezanec da ali ne? Na leto bi imel max 20.000 prometa, ampak zanima me kako je nasploh z davki, kje ga plačaš in kje ne, kje ga lahko zaračunaš in kje ne?

Že vnaprej se zahvaljujem, lep pozdrav

Footwear
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Nov 2012, 17:22

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Footwear » 28 Nov 2012, 17:35

1. Ali študentoma (kot družbenikoma) ob ustanovitvi d.n.o.-ja zapadejo vse pravice do študentskih bonitet (zavarovanje, mesečna vozovnica, študentski boni, državna štipendija…)?

2. Ali moraš biti kot ustanovitelj d.n.o.-ja tudi redno zaposlen v tem podjetju ali se lahko prijaviš na zavodu za zaposlovanje, ker bi rad odprl tudi s.p. in tako dobil subvencijo države za samozaposlovanje? (pač gre za dva popolnoma ločena biznisa, v katerega nebi mešal drugega družbenika)

3. Koliko okvirno pridejo celotni stroški ustanovitve d.n.o.-ja pri notarju in od česa je odvisno kako visoki so te stroški (osnovni kapital morda?) ?

4. Kakšni so povprečni mesečni stroški (prispevki državi) poslovanja v primeru, da si študent in v primeru da si redno zaposlen?

hvala že v naprej in LP
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 28 Nov 2012, 22:56

Footwear napisal/-a:1. Ali študentoma (kot družbenikoma) ob ustanovitvi d.n.o.-ja zapadejo vse pravice do študentskih bonitet (zavarovanje, mesečna vozovnica, študentski boni, državna štipendija…)?

2. Ali moraš biti kot ustanovitelj d.n.o.-ja tudi redno zaposlen v tem podjetju ali se lahko prijaviš na zavodu za zaposlovanje, ker bi rad odprl tudi s.p. in tako dobil subvencijo države za samozaposlovanje? (pač gre za dva popolnoma ločena biznisa, v katerega nebi mešal drugega družbenika)

3. Koliko okvirno pridejo celotni stroški ustanovitve d.n.o.-ja pri notarju in od česa je odvisno kako visoki so te stroški (osnovni kapital morda?) ?

4. Kakšni so povprečni mesečni stroški (prispevki državi) poslovanja v primeru, da si študent in v primeru da si redno zaposlen?

hvala že v naprej in LP


1. Pri s.p. ja, pri d.o.o. pa ne. No, za štipendijo se pozanimajte pri tistih, ki vam jo dajo.

3. Ni treba biti zaposlen, samo morate pa najprej odpreti sp s subvencijo, ker subvencije ne boste dobili, če boste imeli že odprto eno podjetje. S

4. Za študentski s.p. okoli 135 eur, vendar se le ta baje z novim letom ukinja. Tako da bo treba polni s.p., slabih 300 eur. Za subvencijo je pogoj polni sp, torej ne boste mogli imeti študentskega.

Katia
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Jan 2013, 11:36

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Katia » 04 Jan 2013, 11:59

Pozdravljeni.

Tudi mene zanima kako je s prodajo naravne kozmetike, ki jo sami izdelujemo. Trenutno imam d.o.o. (uvoz naravne kozmetike iz EU), sedaj bi izdelovala še svojo - kreme, mila....

Kakšen je postopek registracije oz. kako gre vse od začetka. Blagovno znamko sem pa že registrirala pred časom.

Najlepša hvala za odgovor že v naprej.

Mimika
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Jan 2013, 14:36

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Mimika » 15 Jan 2013, 14:45

Pozdravljeni vsi podjetni :)

Nekoč sem imela s.p. in spletno trgovino vendar sem jo morala svojo dejavnost zaradi določenih okoliščin za nekaj časa "obesiti na klin". Sedaj bi zopet startala vendar preko moževega s.p. (sama sem sedaj zaposlena). Zanima me ali lahko za začetek uporabim blago, ki mi je ostalo po zaprtju lastnega s.p.?

Zanima me tudi, ali lahko ima s.p. odprtih več poslovnih računov ali samo enega?

Hvala vnaprej za odgovor!

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Jan 2013, 15:10

Katia napisal/-a:Pozdravljeni.

Tudi mene zanima kako je s prodajo naravne kozmetike, ki jo sami izdelujemo. Trenutno imam d.o.o. (uvoz naravne kozmetike iz EU), sedaj bi izdelovala še svojo - kreme, mila....

Kakšen je postopek registracije oz. kako gre vse od začetka. Blagovno znamko sem pa že registrirala pred časom.

Najlepša hvala za odgovor že v naprej.


V klasifikaciji najdite ustrezno dejavnost za vaše podjetje, preverite pogoje, jih izpolnite in to je to.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Ste pred ustanovitvijo podjetja in imate različna vpraša

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 15 Jan 2013, 15:14

Mimika napisal/-a:Pozdravljeni vsi podjetni :)

Nekoč sem imela s.p. in spletno trgovino vendar sem jo morala svojo dejavnost zaradi določenih okoliščin za nekaj časa "obesiti na klin". Sedaj bi zopet startala vendar preko moževega s.p. (sama sem sedaj zaposlena). Zanima me ali lahko za začetek uporabim blago, ki mi je ostalo po zaprtju lastnega s.p.?

Zanima me tudi, ali lahko ima s.p. odprtih več poslovnih računov ali samo enega?

Hvala vnaprej za odgovor!


Morate ga prodati d.o.o.ju. Potem pa lahko poslujete z njim normalno.

Splošno pravilo je tako: podjetje lahko prodaja vse kar samo proizvede ali pa ima račune za kupljeno blago.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 81 gostov