Vse stvari

cncizdelki
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Sep 2014, 20:53

Vse stvari

OdgovorNapisal/-a cncizdelki » 16 Dec 2018, 15:28

Pozdravljeni vsi skupaj, na tem forumu sem vprasal ze ogromno stvari, trenutno pa imam veliko uprasanj glede osnov.

Torej, rad bi odprl svoje prvo podjetje ampak nimam se cisto nic izkusenj na tem podrocju, tudi nevem kako se vse skupaj zacne. Trenutno sem zaposlem, tako da imam moznost odpreti popoldanski s.p. z nizjimi stroski.

Ne vem pa tudi kako in kaj naprej. Nekateri pravijo da rabim racunovodja, nekateri pravijo da to lahko sam, itd.

Nevem tudi kaj in kako se stvari daje v stroske, kako se naredi racun, itd.

Nekaj odgovorov sem ze dobil od nekoga iz tega foruma za kar sem zelo hvalezen ampak veliko stvari mi se ni jasno zato tudi pisem to.

Hvala, lp
 

cncizdelki
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 20 Sep 2014, 20:53

Re: Vse stvari

OdgovorNapisal/-a cncizdelki » 29 Dec 2018, 23:25

Je sploh kdo se kle? :)

TajnikB
Uradnik
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Dec 2017, 15:26

Re: Vse stvari

OdgovorNapisal/-a TajnikB » 31 Dec 2018, 01:15

Biti podjetnik in ustvarjalec hkrati je zahtevno oz. težko, ker bolj ustvarjalni ljudje običajno nimajo 'talenta' da bi delali dolgočasno rutino oz. birokracijo.

Pred ustanovitvijo podjetja priporočam čim več tečajev na temo podjetništva in poslovanja podjetja, poišče naj se opravljanje kake pomoči pri kakem podjetju od sorodnika, da tam pokažejo kako tečejo osnovne stvari.

Je še ena možnost za začetnike; da se z idejo poišče poslovnega partnerja (to je d.o.o. ali s.p.), ki bi za nek procent od posla opravil vso birokracijo namesto tebe, ta čas ki bi šel za birokracijo pa se lahko nameni ustvarjanju.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov