Uprašanje glede pogodbe

bixijet135
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jun 2020, 21:00

Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a bixijet135 » 25 Jun 2020, 18:53

Lep pozdrav.

Junija 2018 sem kolegu posodila nekaj denarja, sva tudi skopirala pogodbo iz interneta, malo preuredila pogoje in znesek, podpisala in overila pri notarju. Od takrat nisem dobila nazaj še nič samo obljube. Mislim da je šlo že pre daleč, in bi se rada obrnila na pogodbo. Zanima pa me kaj je v mojem primeru najbolje storiti.

V pogodbi piše koliko mora posojilojemalec vrniti, da bo nakazal vsak obrok na TRR in ostali pogoji.

Notri pa je tudi naslednji člen:

V primeru da posojilojemalec ne plača 2 zaporednih obrokov, zapade v plačilo celotno posojilo vključno z obrestmi. V tem primeru lahko posojilodajalec takoj prične s postopkom izterjatve na stroške posojilojemalca. Najprej prejme posojilojemalec pisni opomin in po poteku 8 dni od poslanega opomina sledi postopek izterjatve na stroške posojilojemalca. Zamudna obrestna mera se zaračunava vsak dan posevej in znaša 2% letno od prejete glavnice.

Torej. Zanima me kaj je v mojem primeru najbolje narediti in kakšen je postopek? Je to iskanje nekoga ki se ukvarja s terjatvami, je to preko odvetnika, direktno preko sodišča ali kaj drugega? Nikoli še nisem imela opravka s tem, zato se za vsak odgovor zahvaljujem v naprej.

Kristina.
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a novinec » 26 Jun 2020, 17:18

Za koliko denarja gre ? Sprašujem da vidim če se splača jemati odvetnika oz če je zrelo za kazensko ovadbo.
Se pa je o podobnih primerih že pisalo

viewtopic.php?f=39&t=11103&p=38959#p38959

bixijet135
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jun 2020, 21:00

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a bixijet135 » 26 Jun 2020, 17:35

novinec napisal/-a:Za koliko denarja gre ? Sprašujem da vidim če se splača jemati odvetnika oz če je zrelo za kazensko ovadbo.
Se pa je o podobnih primerih že pisalo

viewtopic.php?f=39&t=11103&p=38959#p38959


Zdravo, hvala za odgovor.

Osnovni znesek za vrniti je 700 EUR, brez vseh obresti.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a novinec » 26 Jun 2020, 17:52

Tu se ne splača jemati odvetnika, pa tudi premalo je za kazensko ovadbo.

Lahko probaš dati izvršbo (kar sama ), elektronsko. Tako bo strošek samo sodna taksa.

bixijet135
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jun 2020, 21:00

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a bixijet135 » 30 Jun 2020, 17:29

novinec napisal/-a:Tu se ne splača jemati odvetnika, pa tudi premalo je za kazensko ovadbo.

Lahko probaš dati izvršbo (kar sama ), elektronsko. Tako bo strošek samo sodna taksa.


Zdravo, ponovno hvala za odgovor.

To ste vrjetno mislili preko https://evlozisce.sodisce.si/ če imam prav?

Za to pa je dovolj podpisana in overjena pogodba? Ali člen, ki sem ga napisala v prvem prispevku kaj pomaga?

L.p
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a novinec » 30 Jun 2020, 22:38

Po mojem ta člen ne zdrži-obresti so zakonsko določene.
Vsekakor pošlji priporočen opomin pred izvršbo, potem pa vloži izvršbo.
Meni je delal vse odvetnik, saj je šlo za precej več denarja. Malo poprašaj, imaš razne pravne pisarne ki to naredijo precej bolj poceni kot kak odvetnik

bixijet135
Prispevkov: 4
Pridružen: 23 Jun 2020, 21:00

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a bixijet135 » 06 Jul 2020, 15:16

novinec napisal/-a:Po mojem ta člen ne zdrži-obresti so zakonsko določene.
Vsekakor pošlji priporočen opomin pred izvršbo, potem pa vloži izvršbo.
Meni je delal vse odvetnik, saj je šlo za precej več denarja. Malo poprašaj, imaš razne pravne pisarne ki to naredijo precej bolj poceni kot kak odvetnik


Ok, sem kontaktirala elektronskaizvrsba.si in so mi rekli sledeče:

Posojilna pogodba v pisni obliki z overjenimi podpisi ni neposredno izvršljiva, zato na podlagi takšne pogodbe ne morete predlagati izvršbe (notar namreč potrdi le, da sta pogodbo res podpisali pogodbeni stranki, vsebina pa ni notarsko potrjena/overjena). Morebitne zahtevke iz takšne pogodbe morate zato najprej uveljavljati s tožbo v pravdnem postopku, na podlagi pravnomočne sodbe pa lahko nato predlagate izvršbo.

Tako da v takem primeru drugače kot na sodišče ne gre?

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a novinec » 06 Jul 2020, 20:21

Sem na brzino prečital tvoj prvi post ; res je, če je overjen samo podpis mora iti na sodišče. Tukaj bo trajalo, vendar izgovora nima. Recimo da bi si izmišljeval da ni on podpisal, prejel denarja itd.. Tečejo mu tudi zakonske zamudne obresti, če se bi dalo to brez odvetnika pa ne vem.
Je pa to kar dražja varijanta pa ni zagotovila za uspeh.

Bojana88
Pripravnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 10 Jan 2018, 20:11

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a Bojana88 » 24 Sep 2020, 11:28

Ne posojat denarja, simpl. Ker to se skorajda nikoli dobro ne konča tako kot stave na bet365 slovenija...
 

blackone
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 27 Mar 2023, 20:36

Re: Uprašanje glede pogodbe

OdgovorNapisal/-a blackone » 03 Apr 2023, 20:23

Bojana88 napisal/-a:Ne posojat denarja, simpl. Ker to se skorajda nikoli dobro ne konča tako kot stave na bet365 slovenija...


Se strinjam!


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov