Subvencije za zaposlitev - Kakšne so možnosti?

sasok
Pripravnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Maj 2007, 23:04

Subvencije za zaposlitev - Kakšne so možnosti?

OdgovorNapisal/-a sasok » 08 Apr 2010, 20:58

Zanima me, če se kdo kaj bolj spozna na te razne subvencije za zaposlitev. Konkretno me zanima kakšne možnosti ima podjetje za pridobitev subvencij, če želi zaposliti človeka, ki je trenutno na zavodu.

Kakšne so splošne izkušnje s takšnimi subvencijami. Je veliko birokracije, se da stvar speljati v spodobnem času?

Hvala.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Subvencije za zaposlitev - Kakšne so možnosti?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 08 Apr 2010, 21:01

Se da. Ravno sedaj je bil (ali pa je še) zunaj en tak razpis, mislim da za 1 leto plače. Birokracije je precej, najbolje je, da najdeš nekoga, ki se s tem ukvarja pa da ti on naredi. Mislim, da bi ti Jure Mercina (s foruma) znal pomagati.

Minus teh subvencij je, da lahko zaposliš zgolj določene skupine ljudi, ki že v osnovi niso ravno najbolj zaposljivi. Odvisno za kaj rabiš.

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Subvencije za zaposlitev - Kakšne so možnosti?

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 10 Apr 2010, 17:38

Zdravo,

trenutno je najbolj aktualen tale razpis za zaposlovanje. http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/Jav ... -09-09.htm

Subvencija znaša 15.000 EUR, pokriti pa so še stroški zdravniškega pregleda ter plačilo zaposlenega v obdobju enomesečnega usposabljanja. Zaposlitev mora trajati najmanj 18 mesecev, pri čemer mora iti za zaposlitev osebe, ki je bila v obdobju zadnjih 16 mesecev na Zavodu prijavljena več kot 12 mesecev.

Nekaj papirologije je, vendar jo po moji oceni višina subvencije odtehta (15.000 EUR / 18 mesecev = 833,33 EUR /mesec). Na prejšnji rok (31.3.) smo prijavili eno mikro podjetje, sedaj čakamo na odločitev Zavoda - v kolikor rabiš kakšen info ali pomoč pri pripravi dokumentacije me kontaktiraj na PM.

Lp
Jure

mlavta1
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 05 Mar 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Subvencije za zaposlitev - Kakšne so možnosti?

OdgovorNapisal/-a mlavta1 » 07 Jun 2010, 09:34

Pozdravljeni,

Ima kdo kaj informacij kako je s temi subvencijami trenutno?

hvala in lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov