položnice za plačevanje prispevkov

RokaRoki
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Nov 2008, 07:14

položnice za plačevanje prispevkov

OdgovorNapisal/-a RokaRoki » 21 Jun 2010, 16:38

Pozdravljeni!
Data servis iz Ljubljane, pri katerem imam urejeno računovodstvo, je pred nekaj meseci zamenjal položnice, preko katerih plačujem prispevke in računovodstvo. Namesto običajnih v več izvodih, ki jih poznamo vsi, so sedaj natisnene v enem izvodu na debel papir.
Od takrat naprej imam težave pri plačevanju. Ker je papir debel, ga aparati na pošti "potegnejo noter", da se zmečka, nato imam stroške in sitnosti s kopiranjem ... Sedaj moram zahtevati potrdila, da sem položnice plačala, od nedavnega pa moram ta potrdila tudi plačevati. Pri tako dragem računovodstvu, kot ga imam, je zadeva absurdna.

Obvestila sem Data servis, če lahko spet uvedejo stare položnice, s katerimi stroškov in težav ni bilo, a so brezbrižni.

Kaj naj storim? Zadnje čase se selim, podjetje bom imela v drugem kraju, stranke sem predala drugemu podjetju, zato trenutno nimam niti dovolj dohodkov, da bi se odločila za trajnik. Obstaja kakšen drug način?
Kaj pa druga računovodstva - ali uporabljajo stare položnice v več izvodih? Hvala za čim več informacij, lp!
Barbara
 

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: položnice za plačevanje prispevkov

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 21 Jun 2010, 17:44

Pozdravljen,

pri nas pošiljamo strankam plačilne naloge (klasične obrazce s kopijo), tistim, kim plačujejo preko spletne banke pa zgolj obvestila s podatki za plačilo.

Računovodski servisi se MORAMO prilagajati stranka, žal pa vse prevečkrat slišim in berem take zgodbe kot jih pišeš ti, Barbara.

Moj nasvet: poišči si drugo, bolj razumno računovodstvo, ki bo morda kakovostnejše in hkrati ugodnejše od tega, ki ga imaš. Definitivno pa se ne splača izgubljat energije na to temo, zato ukrepaj čimprej!

Lp, Špela

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: položnice za plačevanje prispevkov

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 21 Jun 2010, 18:34

Se strinjam s Špelo. Zamenjaj pa je. Lahko npr vzameš MP računovodstvo. Imaš 11 servisov po vsej Sloveniji. Zakaj pa ne plačujete prek e-banke?

RokaRoki
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 11 Nov 2008, 07:14

Re: položnice za plačevanje prispevkov

OdgovorNapisal/-a RokaRoki » 13 Jul 2010, 11:46

Preko e-banke ne plačujem zato, ker nisem bila prepričana, kakšne dohodke bom imela, če bodo dovolj stalni. Drugi razlog je ta, da sem si poslovni račun odprla pri Banki Koper, e-banko pa imajo zelo slabo urejeno.
Prav imata, Špela in Borut, res bo treba zamenjati računovodstvo. Bom prebrala kaj več o tem računovodstvu, hvala!
Barbara


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov