Izguba posla

erbi
Pripravnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 18 Maj 2008, 19:49
Kontakt:

Izguba posla

OdgovorNapisal/-a erbi » 17 Sep 2010, 13:55

No, soseda me je prosila, če lahko nekaj objavim, pa bom ....
Pravi pa takole:
Pozdravljeni!

Za vas bi imela eno konkretno vprašanje, zato vljudno prosim za kakršenkoli nasvet.

Z partnerjem imava podjetje (d.n.o.) in do sedaj sva sodelovala z par malimi in enim večjim podjetjem. Ravno slednji nama je prinesel dovolj sredstev, da si je moj partner lahko izplačeval plačo in prispevke. Jaz nisem zaposlena.

Marca 2010 pa je to podjetje prenehalo delovati in praktično sva ostala brez posla, ter brez sredstev za izplačevanje plač in prispevkov. Seveda naju je DURS prijavil inšpekciji za delo, inšpektorica je prišla v naše podjetje, napisala je zapisnik in odšla. Danes pa sva prejela sklep o prekršku. Tokrat je bil na srečo samo opomin (treba bo plačat samo sodno takso), a v njem je navedeno, da bo pri ponovni kršitvi denarna kazen. V odločbi očitajo, da je direktor kršil določbo 134. člena Zakona o delovnih razmerjih, ter da je direktor opustil dolžno nadzorstvo, ki bi ga moral zagotoviti, da bi delavcu izplačali plačo.

Direktor in delavec sta ena in ista oseba.

Sedaj pa nastane problem, ker sta 2 večji in dolgoročni pogodbi podpisani za mesec marec 2011. Do takrat žal ne bo priliva sredstev in tudi ne plač, plačanih prispevkov, ...

Kaj bi vi storili, da se izognemo inšpekciji? Ima kdo kakšen pameten in konkreten predlog?

LEPO PROSIM?


Ima kdo kakšen konkreten predlog?
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Izguba posla

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 17 Sep 2010, 15:23

Jst vidim samo dve rešitvi:
- prva je, da se najde nove posle!
- druga pa, da se prekine delovno razmerje, torej da plač ne bo treba več izplačevati.

erbi
Pripravnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 18 Maj 2008, 19:49
Kontakt:

Re: Izguba posla

OdgovorNapisal/-a erbi » 17 Sep 2010, 20:16

Na SPIZ-u trdijo, da se delovnega razmerja ne da prekinit. Kot solastnik in direktor mora biti zaposlen in si ne mora kar sam prostovoljno plačevati kot občan.
Neki odvetnik, ki naj bi se ukvarjal z delovnim pravom, pa pravi, da lahko prekine delovno razmerje.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov