Rabim pomoč - podjetje mi ni izplačalo plač

Domen
Pripravnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Nov 2010, 12:45

Rabim pomoč - podjetje mi ni izplačalo plač

OdgovorNapisal/-a Domen » 14 Maj 2011, 16:36

Zdravo!

Podjetje v katerem sem bil družbenik in dva meseca zaposlen (sedaj sem izstopil) mi je še vedno dolžno obe plači (februar in marec). Nisem prejel niti plačilne liste. Kot povsod so samo obljube, da bodo stvari izplačane. Edini dokument, ki ga imam je pogodba o zaposlitvi ter odpoved.

Poleg tega čakam še na plačilo dveh računov (prodal neko blago podjetju), ki sem ju izdal prek mojega s.p.-ja.

Kakšno rešitev predlagate?

Hvala!

Lp,

Domen.
 

Izdelovalec
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 18 Apr 2009, 10:17
Kontakt:

Re: Rabim pomoč - podjetje mi ni izplačalo plač

OdgovorNapisal/-a Izdelovalec » 14 Maj 2011, 17:40

Brez heca in kakšne zamere, ampak pomaga izključno fizična sila. Takšni ljudje se bojijo edino uporabe fizične sile. V kolikor jih boš tožil to traja in traja pa še ni nujno, da boš kaj dobil ( poslujejo prek drugih, napišejo premoženje na druge….itd)

Ti povem lastno izkušnjo. Stanka bila dolžna 700 evrov že 2 leti, ko je nujno potrebovala naš material. Prišla moledovat, da naj damo robo za cca 200 evrov, ki jih seveda takoj plača iz žepa. Mi seveda vprašamo kaj je z plačili in za sveto je obljubila, da bo znesek 700 evrov poravnala v 4 mesecih po 175 evrov na mesec. Ok smo rekli in ji dali robo, ki jo je takoj plačala. Ko je prišel čas prvega obroka seveda plačila ni bilo, in mi kličemo. Ti povem kaj je rekla ?! Ne bom plačala toži me……Da bi jo skozi telefon na gobec.

V glavnem, ker mi je živec ven potegnila sem »nabavil« ljudi, ki so malo bolj možati in grobi ter vizualno zelo »hudi« ter ne moreš verjeti, plačilo dobil po 3 dneh. Sicer sem dobil samo 550 evrov ( 150 provizije), ampak občutek je pa fantastičen.

Breza zajeb….pomaga samo Newton. Nabavi par ljudi, ki se bodo pojavili pred odgovorno osebo pa bo……drugače denarja ne boš videl.

Veliko uspeha želim.

P.s.
Ne zagovarjam nasilja, vendar ……

Domen
Pripravnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Nov 2010, 12:45

Re: Rabim pomoč - podjetje mi ni izplačalo plač

OdgovorNapisal/-a Domen » 14 Maj 2011, 20:39

Hvala za odgovor in predlog. Se popolnoma strinjam, da drugače denarja ne bo še lep čas. Poleg tega bi moral isto narediti še na enem koncu, kjer dolgujejo od decembra 2010, pa skoraj vsak teden nekaj obljubijo. žalostno je to, da mora človek pomislit tudi na takšen pristop. Verjetno gre za takšno "pasmo" ljudi, ki jih to, da so okrog dolžni prav nič ne moti oz. jim je malo mar, če gre tudi upnikom slabše v poslovanju oz. če gre za večje vsote je za slednje to lahko usodno.

kako je pa glede kakšnih pravnih poti? Vem, da tukaj gre vse na dolgoročne zaplete in še to je vprašanje al bo kaj iz tega ali ne. Mogoče pa še morebitne tožbe ne dobim. skratka, če se bi podal na to pot je spet toliko stroškov s tem, da je spet dilema.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov