Garancija

tine1
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:53

Garancija

OdgovorNapisal/-a tine1 » 10 Sep 2013, 13:27

Pozdravljeni, zanima me če ima kakšen izkušnje z garancijo Kitajskih izdelkov. Kako najlažje nuditi garancijo za manjše delovne stroje kot so vrtalnik, žirafe za brušenje sten...
 

dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Garancija

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 10 Sep 2013, 15:13

Moje izkušnje z garancijami so take, da je najbolje, da tukaj poiščeš nekoga, ki ti zadevo popravi - stroški popravila so seveda tvoji.
Kitajci sicer pravijo da ti odpravijo napako, ampak moraš zadevo poslat k njim, stroški pošiljanja pa so tvoji. Je pa kar nekaj tudi takih, katerim pošlješ slike okvarjenega dela in ti pošljejo zamenjavo - ampak to se moraš z vsakim posebej dogovorit.

Takšne izkušnje imam jaz, morda pa je kdo z drugačnimi :)
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Garancija

OdgovorNapisal/-a darkside » 20 Sep 2013, 07:22

je pa vprašanje če pošlješ na kitajsko če bodo oni poslali pravočasno nazaj da boš ti lahko v roku 45 dni stranki vrnil artikel ;)

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Garancija

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 20 Sep 2013, 11:09

Ja to je res problem. Najbolje je, da imaš artikle na zalogi ter jih takoj zamenjaš. Kar je pa seveda težko, ko si še mejhen..

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Garancija

OdgovorNapisal/-a darkside » 20 Sep 2013, 13:44

pri cenejših zadevah je to enostavno, problem nastane pri dražjih. mogoče ti menjaš, pošlješ pokvarjeno zadevo v tovarno oni pa ti dajo ali dobropis ali drug artikel (recimo da se zmeniš da ga pošljejo pri naslednjem naročilu da nimaš sedaj velikih stroškov s poštnino)

seveda moraš pa to imeti že v začetku s tovarno dogovorjeno oz. s tvojim dobaviteljem
 

PeterJ
Uradnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 04 Maj 2013, 13:47

Re: Garancija

OdgovorNapisal/-a PeterJ » 26 Avg 2014, 12:25

Pozdravljeni,
koliko je pa zakonsko določen rok oz. dolžina garancije za te manjše tech stvari?
Kinezi mi je obljubljajo 6 mesecev, pa me zanima če moram ta rok podaljšat na lastne stroške?

Lep pozdrav, PeterJ


PeterJ
Uradnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 04 Maj 2013, 13:47

Re: Garancija

OdgovorNapisal/-a PeterJ » 26 Avg 2014, 21:21

Hvala za odgovor. :)

Sicer sem našel odgovor na moje vprašanje, ampak me je prešinilo... kam bi lahko uvrstil recimo električne cigarete?
Kaj se pa zgodi z izdelki, katerim je zakonsko treba garancijo nuditi dlje, kot pa je pričakovana življenjska doba izdelka?

Lep pozdrav, PeterJ


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov