Izvršbe

GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Izvršbe

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 11 Jul 2014, 14:10

Ok glede na to, da nisem nikjer na portalu zasledil teme o kateri bi bilo govora o tem kako potekajo mi prosim naj nekdo razloži kaj vse je potrebno da se dolg izterja (od fizične in pravne osebe) ter kdo nosi stroške, neplačnik ali podjetje?
LP
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Izvršbe

OdgovorNapisal/-a novinec » 11 Jul 2014, 18:35

Stroške nosiš v zacetku sam, lahko jih pa zaračunaš dolžniku ! Samo če je že zdaj dolžan.....

GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Re: Izvršbe

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 12 Jul 2014, 11:35

In kolikšni so približno stroški na začetku?

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Izvršbe

OdgovorNapisal/-a novinec » 12 Jul 2014, 21:54

KNe vem kako je pri E.izvršbah ki so zdaj aktualne, mislim pa da moraš vseeno plačati sodno takso.
Če ti bo delal odvetnik ti bo zaračunal še svoje delo kar ni malo. Tako da ti svetujem prvo varijanto ki jo lahko vložiš tudi sam.

Sem imel primer par let nazaj : sem plačal sodno takso, odvetnika, ki je dal izvršbo. Potem je sodišče poslalo rubežnika ki sem ga moral plačati vnaprej (mislim da nekih 200 Eur ), izkupiček je bil 0. In čez čas je hotel rubežnik spet v rubež in ko me je pozval k plačilu sem mu prepovedal. Bi šel spet zastonj (zame, zanj bi se splačalo)

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Izvršbe

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 14 Jul 2014, 07:40

Višina sodne takse za izvršbo na podlagi verodostojne listine (računa), vložene po sodni poti, je odvisna od izvršilnega sredstva (sredstva na banki, premičnine, nepremičnine itd.). Za sredstva na banki je sodna taksa 44 €, ki pa jo lahko zahtevaš nazaj od dolžnika.
 

GALINTECH
Pripravnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Mar 2014, 13:57

Re: Izvršbe

OdgovorNapisal/-a GALINTECH » 15 Jul 2014, 13:59

Kako je pa z odkupom terjatev?
Lahko dam naprimer direkt odkup terjatev, če vem da naplačnik ne bo plačal?
(v teoriji govorimo zdaj)

Plazma
Pripravnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 03 Nov 2012, 14:36

Re: Izvršbe

OdgovorNapisal/-a Plazma » 15 Jul 2014, 17:48

Vprašanje kdo ti bo kupil tako terjatev, sploh če ima tvoj kupec slabo boniteto.

achilles
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Apr 2013, 09:52

Re: Izvršbe

OdgovorNapisal/-a achilles » 16 Jul 2014, 14:40

Pozdravljen,

Najprej ti svetujem da preveriš kako je z dolžnikom (ali ima blokiran račun, ima podjetje kakšne nepremičnine in premičnine in podobno).
Če ima bokirane račune in nima ničesar od zgoraj naštetega in je znesek nižji od 1000 Eur je najbolje da pozabiš na ta denar saj je možnost izterljivosti skoraj enaka 0. Tako boš še preden prosiš odvetnika imel dovolj informacij ali se ti zadeva splača. Če si davčni zavezanec lahko dolžnika zaprosiš za dobropis, da vsaj ne boš izgubil DDV. Če ima premičnine in nepremičnine se tega raje loti preko posrednika.

Odkup zapadlih terjatev v tem primeru je zelo malo verjeten. Če že ti veš da dolžnik ne bo plačal potem to vedo tudi podjetja, ki se s tem ukvarjajo.

Lep pozdrav
Nejc, Achilles


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov