rabim nasvet za izdelavo ponudbe (predračuna)

nakit & ure
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 Mar 2015, 12:42

rabim nasvet za izdelavo ponudbe (predračuna)

OdgovorNapisal/-a nakit & ure » 03 Feb 2016, 00:13

Pozdravljeni

Ker vem da na tem forumu marsikdo veliko ve, bom postavil eno vprašanje, za katerega bo kar težko najti rešitev :) , vendar pravijo vprašati ni greh. ;))

Iščem program za izdelavo ponudb(predračunov), kateri bi mi omogočal slike in besedilo. Ukvarjam se z trženjem oken, vrat, rolete, žaluzije, police. Danes sem cel dan brskal po internetu in nisem najdel čisto ničesar. Ne mislim programa kot je Pantheon in ostali kompletni računovodski programi ampak samo program v katerem bi lahko enostavno naredil ponudbo in bi mi z čim manj truda ob dimenzijah narisal tudi okno ali vrata v nekem sorazmerju z dejanskimi merami.

V glavnem rabim nekaj čim bolj enostavnega za izključno ta namen. Sem razmišlav malo o excelu pa nima slik, nevem pa kako je združljivo recimo da bi nekako v excelu naredil ponudbo in imel nek drug program za skico oken, vrat,... in bi potem iz tam nekako izrezal in prilepil v excel - mi zna kdo razložiti če je to sploh možno?
 

bilten
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 22 Avg 2011, 09:15

Re: rabim nasvet za izdelavo ponudbe (predračuna)

OdgovorNapisal/-a bilten » 03 Feb 2016, 13:14

word kaj narobe z wordom

nakit & ure
Prispevkov: 3
Pridružen: 09 Mar 2015, 12:42

Re: rabim nasvet za izdelavo ponudbe (predračuna)

OdgovorNapisal/-a nakit & ure » 03 Feb 2016, 14:07

Sem malo nenatačno razložil, mislil sem takole:

Tak program ki bi mi osnovo vedno prikazoval (glavo nogo), jaz pa bi z vnosom dimenzij izmerjenih kosov stavbnega pohištva avtomatsko recimo na levi strani ponudbe dobil neko mini sorazmerno skico okna ali vrat na desni pa bi bile cene (tu bo recimo vnesel tudi mere, ki bi posledično prikazale tisto skico). Vse skupaj pa bi bilo povezano nekako tako da bi se cene med seboj seštevale na koncu ponudbe avtomatsko (čas priprave ponudbe zmanjšati na minimum) in pa rabat da bi lahko vnesel procentualno in bi ostalo samo zračunalo.

bilten
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 22 Avg 2011, 09:15

Re: rabim nasvet za izdelavo ponudbe (predračuna)

OdgovorNapisal/-a bilten » 04 Feb 2016, 15:13

ptem to vse naredis z excelom
galvo noogo racuna avtomastki vnos datmov cen in skic
vse to resisi sestevanja in povezave z exel

slovit
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Feb 2016, 15:39
Kontakt:

Re: rabim nasvet za izdelavo ponudbe (predračuna)

OdgovorNapisal/-a slovit » 05 Feb 2016, 12:11

Tako kot je moj predhodnik napisal, Excel je odlično orodje. Enkrat nastaviš kako naj dela, shraniš datoteko in potem vsakokrat ko potrebuješ ponudbo imaš že vse pripravljeno za vnos. Le pazi da potem shraniš ponudbo pod novo datoteko. Nekaj časa res sicer vzame za pripravit vse, je pa potem super hitro in enostavno za vsako nadaljno rabo.
SLOvIT - Vaš partner za Italijo | Vstopite na italijansko tržišče
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov