Prispevek za PIZ

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Saaajs
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Sep 2014, 20:17

Prispevek za PIZ

OdgovorNapisal/-a Saaajs » 02 Jan 2020, 10:24

Živjo,

imam eno vprašanje. Imam odprt popoldanski sp (normairan). V začetku leta sem v spletno banko nastavil tekoče plačevanje prispevkov za PIZ in ZZ. PIZ sem celo leto plačeval 33,90 EUR. Šele sedaj sem opazil, da se je od aprila naprej spremenil znesek na 35,05 EUR, jaz pa sem plačeval 33,90 EUR.

Ima kdo izkušnje s tem, kako plačam premalo plačan znesek? Ali lahko samo nakažem še en znesek za celotno razliko (1,15 EUR * 9 mesecev)?

Hvala za odgovore.

Sašo
 

kumbro
Uradnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Nov 2017, 23:41

Re: Prispevek za PIZ

OdgovorNapisal/-a kumbro » 02 Jan 2020, 11:56

Predlagam da pogledaš stanje na eKartici kakšno je stanje. Verjetno je nekaj centov zamudnih obresti, lahko pa da je FURS ta dolg zapiral kako drugače in bi moral doplačati na kateri drug konto. Tako bi naredil jaz, lahko pa narediš tudi tako kot praviš ti.

Saaajs
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Sep 2014, 20:17

Re: Prispevek za PIZ

OdgovorNapisal/-a Saaajs » 02 Jan 2020, 13:10

Hvala za ta nasvet, sem preveril v e-davkih.
Se pravi, kar imam razlike (saldo) na kontu "Pispevki za pokojninsko in invalidsko zavarovanje" sem še dolžen FURSu za doplačati?

A je mogoče, da so dolg med letom nekaj pokrivali iz konta "Akontacija dohodnine"... vidim večkrat v izpisu postavko "Avtomatično čiščenje" z enakim datuma na teh dveh kontih? Potem mam pa na tem kontu premalo plačano. Poleg tega se mi znesek, ki sem ga dolžan in znesek, ki piše v eDavkih ne ujemata.

Če takoj nakažem še znesek, ki sem ga dolžan, ali se stvari na tem kontu avrtomatično uredijo in FURSU nisme več dolžan? Se bo to avtomatično poračunalo po tem, ko oddam letno poročilo in še doplačam premalo plačan davek?

Hvala in lp, sašo

kumbro
Uradnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Nov 2017, 23:41

Re: Prispevek za PIZ

OdgovorNapisal/-a kumbro » 02 Jan 2020, 14:32

Nekatere stvari avtomatsko "pobotajo". Ker je znesek manjši od 10 €, predlagam da pri prvem naslednjem plačilu prispevkov in akontacije prišteješ še znesek dolga kot ga vidiš na ekartici po posameznih kontih in bo OK.

Saaajs
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 15 Sep 2014, 20:17

Re: Prispevek za PIZ

OdgovorNapisal/-a Saaajs » 02 Jan 2020, 16:24

Hvala za odgovore. Sedaj vidim iz e-kartice, koliko sem še dolžan in bom poravnal.
Hvala za vse. lp, Sašo
 



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov