Število ur

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
KerNeVem
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Mar 2021, 10:35

Število ur

OdgovorNapisal/-a KerNeVem » 11 Mar 2021, 10:42

Lep pozdrav.
Imam vprašanje glede števila ur, ki bi si jih morala pisati v času porodniškega dopusta.
Imam s.p. Po končani prvi porodniški sem delala s skrajšanim delovnim časom s pravico do nadomestila zaradi varstva otroka.
Potem sem spet zanosila (v času tega skrajšanega delovnika) in nastopila je druga porodniška, v času katere sem si pisala 40 ur (vprašala sem računovodkinjo na katero se ponavadi obrnem z vprašanji in mi je rekla, da je tako prav)
Zdaj so me klicali s finančnega urada, da bi si morala v času porodniške pisati 20 ur. Je to res? Nekako mi ni logično. Če sem na porodniški sem pač za pol delovnik, ali?
Nekako mi ni nič več jasno ... Se mi res šteje polna delovna doba? Moram popravljat vse za nazaj?
Najlepša hvala za odgovor.
 

kumbro
Uradnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Nov 2017, 23:41

Re: Število ur

OdgovorNapisal/-a kumbro » 11 Mar 2021, 11:00

Na forumu tega odgovora ne boste dobili. Preveč neznank.

KerNeVem
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Mar 2021, 10:35

Re: Število ur

OdgovorNapisal/-a KerNeVem » 11 Mar 2021, 11:11

Kaj bi morala še napisati oz kaj so neznanke (sprašujem ne samo zato, da bi mi kdo znal odgovoriti, ampak tudi da vem kaj preveriti, ko bom še enkrat klicala in vprašala). Hvala.

kumbro
Uradnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Nov 2017, 23:41

Re: Število ur

OdgovorNapisal/-a kumbro » 11 Mar 2021, 11:48

Preverite odločbe CSD za katera obdobja ste upravičeni do 20 ur, preverite kaj ste sploh uveljavljali - kdaj bolniška, kdaj porodniška, kdaj delo s skrajšanim delovnim časom zaradi starševstva.... ko boste imeli te dokumente zbrane boste lahko tudi kaj bolj konkretno vprašali.... takšno je moje mnenje.

KerNeVem
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Mar 2021, 10:35

Re: Število ur

OdgovorNapisal/-a KerNeVem » 11 Mar 2021, 12:10

Odločbe imam pri sebi in mislim, da sem zgoraj jasno napisala. Bom pa še enkrat, če se slučajno ne razume. Skrajšan delovnik zaradi starševstva imam od konca prve porodniške in sega tudi v konec druge. Na podlagi tega sem pačevala pol prispevkov, drugo polovico pa mi je plačevala država. (Načeloma naj bi se mi štela polna delovna doba). Vmes v tem obdobju sem šla na porodniško, v času katere bi mi naj vse prispevke plačala država - dobivam tudi polno porodniško - tako da se mi je zdelo logično, da pišem 40 ur.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov