plačilo ddv

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
programer
Vodja projektov
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 Feb 2010, 16:51

plačilo ddv

OdgovorNapisal/-a programer » 03 Jun 2013, 12:04

Pozdravljeni,

moj kolega me je vprašal kaj se zgodi, če si dolžan davčni.
Ta je enostavno izstavil račun enemu podjetju in sta se dogovorila da počakata da mu država vrne ddv ker je izstavil račun v tujino.
DDv je dobil nazaj, temu podjetju ki pa je izstavil račun ddvja ni vrnil, niti ni vidna transakcija na njegovem poslovnem računu, saj je on direktno plačal dobavitelju.
Tukaj praktično ne moreš imeti dokazov da si dolžan plačati ddv, če nimaš nobene transakcije na poslovnem računu od tega podjetja.

Kaj se pa zgodi če si davčni dolžan? Če nimaš nič na računu, da nimaš nepremičnin,premičnin itd.. da ni nič tvoje ti ne morejo vzeti nič. Kaj naredijo s tabo? Mogoče naredijo iz tebe pojedino?
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: plačilo ddv

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 03 Jun 2013, 14:25

Blokirajo ti račune v prvi fazi. Če to ne pomaga, pa rubijo...

programer
Vodja projektov
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 Feb 2010, 16:51

Re: plačilo ddv

OdgovorNapisal/-a programer » 03 Jun 2013, 14:46

kaj ti pa rubijo če nimaš nič?
Da nimaš ene stvari ki bi bila tvoja?

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: plačilo ddv

OdgovorNapisal/-a novinec » 03 Jun 2013, 16:33

Mislim da se gre tukaj kar zate, ne za kolega !

Se spomniš tvojih postov : "Namreč naredili smo en posel in mojemu partnerju vrne DURS DDV na podlagi mojega računa.
Jaz imam tromesečni DDV in ga bom plačal kasneje, on pa kljub temu dobi vrnjen DDV? "

programer
Vodja projektov
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 Feb 2010, 16:51

Re: plačilo ddv

OdgovorNapisal/-a programer » 03 Jun 2013, 20:38

novinec: tisto je ok glede vračila ddvja za tromesečje.
En moj poslovni partner pa je nekomu izstavil račun, ta je ddv dobil vendar ga njemu ni plačal.
Transakcije ni na računu ker je on plačal direktno dobavitelju vendar je ddv dobil vseeno nazaj brez da bi gledali transakcije.
Zdaj ima podjetje na Malti je spraznil vse transakcijske račune, hišo prepisal na otroke dokler se zadeva v Sloveniji ne uredi.
Ne razumem države kako je mogoče da nekomu vrne ddv, če ga ta na koncu ne plača dobavitelju...
Takrat ko pa sem spraševal za tromesečnega zavezanca sem pa prebral da če nekdo zahteva ddv nazaj se mora o tem ki posluje prepričati ali bo ddv res plačal ker če prodajalec ddvja ne plača ga mora kupec vrniti. Tako so se zaščitili pred zlorabo.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov