Davki pri uvozu tekstila iz Norveške

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
spageta
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 06 Jan 2010, 18:25

Davki pri uvozu tekstila iz Norveške

OdgovorNapisal/-a spageta » 10 Okt 2013, 23:42

Pozdravljeni,

mene pa zanima slednje:

- kako je z davki pri uvažanju tekstila iz Norveške v Slovenijo?
- ali je potrebno plačati carino?
- ali je možno poslovanje na normirane stroške ali morem spremeniti na dejanske???


Hvala in Lp
 

PeterJ
Uradnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 04 Maj 2013, 13:47

Re: Davki pri uvozu tekstila iz Norveške

OdgovorNapisal/-a PeterJ » 11 Okt 2013, 21:27

Pozdravljena,

žal nimam izkušenj ravno z uvozom iz Norveške, imam pa izkušnje z uvozom iz drugih držav, ki niso članice Evropske Unije. Najbrž je zadeva podobna.
Kako je z davkom? Če uvažate za vaše podjetje in ste davčni zavezanec potem DDV-ja ne plačate, pač pa ga pribijete končnemu izdelku in ga plača stranka v maloprodaji. Če ste le proizvajalec (z veleprodajo), potem davek ni vaša skrb.
Glede slovenske carine uvoza izven EU je cela zmeda, isti pošiljki lahko enkrat zaračunajo carino, drugič ne. Moje dosedanje izkušnje kažejo na to, da je v Sloveniji to pač loto. Zanimivo je dejstvo, da močnejša slovenska podjetja odprejo podružnico na Hrvaškem zgolj za to, da lahko uvažajo preh hrvaške carine in si vse pripeljejo v Slovenijo... Pred kratkim sem imel naročilo izven EU, v vrednosti cca 400€ in ni bilo treba plačati nobene carine, pošilka pa je bila na carini le slabo uro (uporabljam tracking sistem). Morda zato ker je bila carina od DHL-ja in ne od Pošte Slovenije? Nevem, a vendar upam priporočati DHL ker se stroški več kot razpolovijo...

http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo ... -trosarine
Sicer link ni najboljši (davki so zastareli, članek je bolj za fizične osebe) pa vendar, škodi ne.

Glede normiranih stroškov žal nimam pojma, vendar iskreno povedano, sam ne bi imel upanja na to... Najbrž ne bo šlo.

Zgolj iz radovednosti... Vsi bi za uvoz uporabljali Kitajsko, vi pa Norveško (dvomim v nizke cene), kaj je tako pomembnega na njihovem tekstilu?

Lep pozdrav, PeterJ


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov