Izplačilo dnevnic

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
itschincha
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Jan 2015, 16:27

Izplačilo dnevnic

OdgovorNapisal/-a itschincha » 23 Jan 2015, 16:43

Pozdravljeni!

Upam, da sem to postavila v pravi podforum, če ne, se opravičujem. Imam namreč vprašanje glede izplačila dnevnic.

Najprej samo na hitro ozadje - Delam v enemu izmed slo. gledališč. Ker za moje delovno mesto ni možnosti redne zaposlitve, sem bila najprej zaposlena preko podjemne pogodbe, nato avtorske pogodbe in nazadnje pred letom dni odprla s.p. Zdaj z gledališčem delujem preko pogodbe o sodelovanju na določen bruto mesečni znesek). Ker mi urnik ne omogoča, je to (razen majhnih in redkih izjem) to moj edini dohodek. V delo je vključenih več poslovnih poti mesečno (ki trajajo od 7-17 ur ali v določenih primerih več dni) v Sloveniji in v tujini, za katere imamo organiziran prevoz (v primeru večdnevne poti tudi spanje).

Na eni izmed poslovnih poti se je zgodilo da nam je naročnik ob prihodu vsem izročil kuverte, v katerih so bile dnevnice (redno in začasno zaposlenim, posameznikom s pogodbo in s.p.-jevcem) kar nas je presenetilo, ker v matični ustanovi trdijo, da dnevnice pripadajo samo redno zaposlenim.

Zato me zanima, ali je bil ta dogodek le (srečno) naključje?

Kakšna je v teh primerih praksa? Kam se lahko obrnem po podrobnejše informacije?

Najlepša hvala za mnenje!

ItsChincha
 

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov