plačilo dohodnine za pogodbeno projektno delo v Italiji

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
design&foto
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Feb 2014, 18:06

plačilo dohodnine za pogodbeno projektno delo v Italiji

OdgovorNapisal/-a design&foto » 24 Mar 2015, 16:19

Pozdravljeni,
Sem že nekaj časa brezposeln, brez nadomestila za brezposelnost in brez drugih dohodkov.
V letu 2014 sem sprejel delo na projektu z nepridobitnim društvom in za to delo prejel plačilo 4.800,00 EUR.
Pogodba za projektno delo v Italiji (La prestazione di lavoro occasionale – opravljanje občasnega dela) predvideva plačilo 20% dohodnine, ki jo vplača naročnik ob izplačilu honorarja (ki pa se izvajalcu vrača, če letni dohodek ne presega 5.000 EUR v tekočem letu), a v Italiji dohodnina ni bila plačana, ker je bila podana izjava, da bom dohodnino plačal v Sloveniji.
Razumel sem, da ko gre za znesek, ki ne presega 3.302,70 EUR, mi ni treba oddajati dohodninske napovedi, da pa dohodnine ne plačam do zneska 6.519,82 EUR, a dohodninsko napoved moram oddati.
Kaj moram narediti? Moram dohodnino plačati? Moram dohodek prijaviti na davčni? Kje se to naredi in kaj za to potrebujem?
Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem!
 


design&foto
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Feb 2014, 18:06

Re: plačilo dohodnine za pogodbeno projektno delo v Italiji

OdgovorNapisal/-a design&foto » 25 Mar 2015, 12:43

Hvala g. Setnikar za link. Sem si prebral. Ampak ne razumem kako je to vezano na moj primer. Prosim za malo potrpljenja, saj se na te stvari skoraj nič ne spoznam in si lahko marsikaj narobe razlagam.
Če prav razumem link ki ste mi ga posredovali, gre za napoved, ki jo mora vložiti davčni zavezanec. Jaz nisem davčni zavezanec, ampak fizična oseba, ki je brezposelna in je prejela prihodek iz tujine.

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: plačilo dohodnine za pogodbeno projektno delo v Italiji

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 26 Mar 2015, 09:23

Vsak, ki mora oziroma bi moral plačati davek državi je davčni zavezanec, torej tudi vi.

Glede na to, da pravite, da se ne razumete na te stvari, je v vašem primeru najboljše, če se v uradnih urah oglasite na davčnem uradu in z referentko uredita to zadevo.

Bi bil hvaležen, če sporočite, v kolikor se zadeva ureja drugače, kot sem sam predlagal...

design&foto
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Feb 2014, 18:06

Re: plačilo dohodnine za pogodbeno projektno delo v Italiji

OdgovorNapisal/-a design&foto » 07 Apr 2015, 16:47

Potrebno je bilo izpolniti obrazec za akontacijo dohodnine, kar kot ste mi pravilno nakazali, bi moral narediti v roku 7ih dneh od prejema plačila. Sedaj pa čakam odločbo. Grozi mi kazen, zaradi zamude.
V izračunu dohodnine za 2014, pa bom moral biti pozoren, da bo znesek naveden, drugače se bom moral pritožiti na izračun dohodnine, tako da oddam obrazec za napoved dohodnine.
Ker pa dohodnine v vsakem primeru ne bom plačal, ker nisem presegel tistih nekaj čez 6.000 eur letnega prihodka, upam da bodo oprostili moji zamudi in mi ne bodo dodelili kazni.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov