Davek na brezplačno kavo?

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
anzetk
Uradnik
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 Feb 2009, 18:53
Kraj: Kranj

Davek na brezplačno kavo?

OdgovorNapisal/-a anzetk » 23 Avg 2015, 14:53

Pozdravljeni,

v svojem lokalu smo se odločili, da razširimo glas in si s tem še povečamo prodajo in sicer smo po bližnjih podjetjih prodali kupončke za kavo. Sistem poteka takole:

Podjetju X sem prodal 100 kuponov za brezplačno kavo. Podjetju sem izstavil račun za 100€. Sem davčni zavezanec, podjetje ni davčni zavezanec. Podjetje svojim strankam podari kuponček, stranka pa si privošči kavico v mojem lokalu.

Kako je zdaj z računom? Torej računa ne stiskam, saj je plačilo dejansko kuponček, kuponček pa sem že prodal podjetju. Moram jaz pri tem plačati še kakšen davek? Če je tu kakšen gostinec, me zanima, če moram kupone oz. zneske, vseeno vnašati na "Reprezentanco"?

hvala in lp
 

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: Davek na brezplačno kavo?

OdgovorNapisal/-a novinec » 23 Avg 2015, 19:54

Anžetk, tukaj se motiš od začetka do konca.
Ti ne daješ brezplačne kave, ti si kavo prodal ! Brezplačno jo daje naprej podjetje, kateremu si jo ti prodal.
Tako da ne moreš beležiti v reprezentanco kar prodaš.
V programu si moraš odpreti postavko pod način plačila darilni bon in stranki, ki pride z kupončkom izstaviš ponovno račun. Obvezno pa mora biti zavereno da način plačila ni gotovina temveč bon oz. kupon.
Kar se tiče računa vedno izdaš račun z DDV, ne glede na to kak status ima kupec.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov