Google Adsense oglasi + Paypal >>> fizična oseba

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
wwwampy
Prispevkov: 3
Pridružen: 30 Jan 2016, 16:34

Google Adsense oglasi + Paypal >>> fizična oseba

OdgovorNapisal/-a wwwampy » 30 Jan 2016, 16:45

Spoštovani!

Po dolgotrajnem brskanju po spletu bi prosil za pomoč nekoga, ki zadevo podrobneje pozna.

1. Gre za Googlove oglase na spletni strani, katere je lastnik fizična oseba. Prebral sem tudi ta članek: http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogo ... glasevanja

Zanima me, kako prikazati prihodek iz oglasov, tudi kateri obrazec se uporabi. Prebral sem glede samoprijave, vendar nisem prepričan, če je to pravilno. Gre za zneske nekaj sto evrov na leto.

2. Podobno me zanima za prihodke oz. nakazila iz Paypala na transakcijski račun fizične osebe. Kako je s prijavo dohodka in davka tukaj?

Hvala.
 

wwwampy
Prispevkov: 3
Pridružen: 30 Jan 2016, 16:34

Re: Google Adsense oglasi + Paypal >>> fizična oseba

OdgovorNapisal/-a wwwampy » 01 Okt 2022, 20:36

Pozdravljeni!

Vem, da je izredno stara tema, ampak zame zelo aktualna. Zanima me, če slučajno kdo ve... Nimam podjetja, društva ali kar koli podobnega, lahko prejmam prostovoljne donacije na PayPal? Ali pa Stripe?

Na PayPal vem, da "lahko", če ga ne prikažeš in si ne preneseš na TRR, kaj pa če želiš prenesti?

Kako pa je s Stripe sistemom? Lahko prejemam donacije preko Stripa, ki nato nakaže denar direktno na TRR?

Hvala za kakršne koli informacije.

Luka77
Pripravnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jul 2022, 16:12

Re: Google Adsense oglasi + Paypal >>> fizična oseba

OdgovorNapisal/-a Luka77 » 14 Avg 2023, 15:48

wwwampy napisal/-a:Pozdravljeni!

Vem, da je izredno stara tema, ampak zame zelo aktualna. Zanima me, če slučajno kdo ve... Nimam podjetja, društva ali kar koli podobnega, lahko prejmam prostovoljne donacije na PayPal? Ali pa Stripe?

Na PayPal vem, da "lahko", če ga ne prikažeš in si ne preneseš na TRR, kaj pa če želiš prenesti?

Kako pa je s Stripe sistemom? Lahko prejemam sončna kerma za obraz donacije preko Stripa, ki nato promocijska pisala nakaže denar direktno na TRR?

Hvala za kakršne koli informacije.


PayPal posameznikom omogoča prejemanje osebnih plačil in donacij, ne da bi morali imeti uradni poslovni račun. Za začetek prejemanja donacij lahko Navision slovenija vzpostavite račun PayPal in navedete svoje osebne podatke.
Če želite sredstva z računa PayPal prenesti na svoj bančni račun, morate običajno imeti potrjen račun PayPal. Preverjanje lahko vključuje povezavo bančnega računa ali kreditne/debetne kartice.
Pomembno je, da upoštevate pogoje storitve PayPal, saj imajo predpise glede uporabe osebnih računov za dejavnosti, podobne poslovnim. Prejemanje velikih zneskov denarja ali opravljanje dejavnosti, ki so podobne poslovnim transakcijam, lahko povzroči težave.

Stripe se osredotoča predvsem na zagotavljanje storitev obdelave plačil za podjetja, vključno z neprofitnimi in drugimi organizacijami. Če ste posameznik, ki želi prejemati donacije, so funkcije Stripea morda bolj prilagojene podjetjem.
Stripe za prijavo običajno zahteva poslovni subjekt. To je lahko samostojni podjetnik, partnerstvo, korporacija ali neprofitna organizacija. To morda ne ustreza posameznikom, ki želijo prejemati osebne donacije brez formalne poslovne strukture.
Stripe ima bolj robustne funkcije za obdelavo različnih vrst transakcij in upravljanje naročniških storitev, zaradi česar je zmogljivo orodje za podjetja, vendar je morda bolj zapleteno, kot ga potrebuje posameznik, ki išče preproste donacije.

Opozoriti velja, da so se pogoji in funkcije teh platform od moje zadnje posodobitve morda spremenili. Poleg tega se lahko pravila in predpisi v zvezi s spletnimi transakcijami razlikujejo glede na državo, finančni predpisi pa se lahko spremenijo. Priporočam, da preverite trenutne pogoje uporabe storitev in pravila družb PayPal in Stripe ter morebitne pravne zahteve v svoji državi, da se prepričate, da delujete v skladu s smernicami, če se odločite za prejemanje donacij prek teh platform. Če niste prepričani, se je morda dobro posvetovati s pravnim ali finančnim strokovnjakom.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov