Najnižja zavarovalna vsota

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
eva123
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Feb 2016, 13:24

Najnižja zavarovalna vsota

OdgovorNapisal/-a eva123 » 07 Feb 2016, 13:30

Pozdravljeni,
verjetno bolj začetniško/osnovno vprašanje, pa vseeno. :)
Zadnjih nekaj mesecev je bila ob oddaji mojih prispevkov za s.p. moja "Polna zavarovalna vsota" 831,74; zdaj pa je sistem ne sprejme več. Piše, da "mora biti znesek polne zavarovalne osnove enak ali večji od minimalnega določenega 862,54". Zanima me, na kakšen način je bil ta novi minimalni znesek določen in kje so me o tem obvestili?
Hvala za pomoč!
 

Nejc Setnikar
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 317
Pridružen: 07 Jan 2014, 22:30

Re: Najnižja zavarovalna vsota

OdgovorNapisal/-a Nejc Setnikar » 15 Feb 2016, 10:09

Glejte drugi odstavek 410. člena ZAkona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju:

"Ne glede na določbi četrtega in devetega odstavka 145. člena tega zakona za zavarovance iz 15. in 17. člena tega zakona v prehodnem obdobju dobiček za določitev najnižje zavarovalne osnove in najnižja osnova za plačilo prispevkov v letu 2014 znaša 52 % zadnje znane povprečne letne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji, preračunane na mesec, nato pa se vsako leto, dokler ne doseže zneska 60 % zadnje znane povprečne letne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji, preračunane na mesec, znesek zvišuje za dve odstotni točki tako, da v letu 2015 znaša 54 %, v letu 2016 znaša 56 %, v letu 2017 pa znaša 58 % zadnje znane povprečne letne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji, preračunane na mesec."

Minimalna zavarovalna osnova se vam je povišala zaradi povišanja odstotka, ki se veže na zadnjo znano povprečno letno plačo. Ta se zna (ko bo znana povprečna letna plača za l. 2015) še spremeniti - znana bo praviloma konec februarja oz. v mesecu marcu.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov