Enoosebni lastnik d.o.o. želi odpreti s.p.

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
Pjotr
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Mar 2016, 00:03

Enoosebni lastnik d.o.o. želi odpreti s.p.

OdgovorNapisal/-a Pjotr » 10 Mar 2016, 00:22

Pozdravljeni,

Sem enoosebni (edini) lastnik d.o.o.-ja, kjer sem si doslej izplačeval plačo. Ker se mi je na trgu ponudila osebna karierna priložnost, želim temeljito premisliti ali sem jo pripravljen sprejeti.

Če bi jo sprejel, bi moral odpreti s.p., poslovanje z d.o.o.-jem za naročnika zaradi njihovih internih pravil, ni mogoče.
Če bi odprl s.p., bi verjetno izbral normirano obliko. Obdobje priložnosti preko s.p. je neopredeljivo - lahko traja samo poskusne 3 mesece, lahko več let.
Posel na d.o.o. solidno teče, zato in zaradi časovne neopredeljivosti priložnosti preko s.p. družbe ne bi zapiral.

Bi si v primeru, da odprem normirani s.p. lahko:
a) začel vse prispevke v celoti plačevati preko s.p.?
b) prenehal izplačevati plače v d.o.o.?
c) začel za delo, ki bi ga še vedno opravljal za svoj d.o.o., iz s.p. izdajati račune?

Obstajajo tudi druge možnosti, a te, po katerih sprašujem, se mi zdijo najenostavnejše in najhitreje izvedljive.
Z veseljem prisluhnem vsem, ki ste na omenjenem področju podkovani in bi mi pomagali pri moji odločitvi.

Vnaprej hvala in lep pozdrav!
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Enoosebni lastnik d.o.o. želi odpreti s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 13 Mar 2016, 20:20

Odgovori na kratko:
a) da
b) da, lahko
c) To pa ni tako enostavno. Namreč, če delate za svoje podjetje, potem je potrebno paziti, da ne gre za izogibanje davkov.

Predlagam, da se oglasite na našem svetovanju pred ustanovitvijo podjetja.

Spartacus
Pripravnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 19 Okt 2010, 12:45
Kontakt:

Re: Enoosebni lastnik d.o.o. želi odpreti s.p.

OdgovorNapisal/-a Spartacus » 31 Mar 2016, 15:15

Obvezno branje: Kuhanje


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov