Davčna osnova 'popoldanskega' s.p.

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
mismas
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Apr 2016, 12:53

Davčna osnova 'popoldanskega' s.p.

OdgovorNapisal/-a mismas » 06 Apr 2016, 13:02

V enem od člankov na MP (http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko ... vcitev-s.p) piše naslednje:


2. Obdavčitev z upoštevanjem normiranih odhodkov

V primeru ugotavljanja davčne osnove z upoštevanjem normiranih odhodkov se dohodek iz dejavnosti ne všteva v letno davčno osnovo posameznika. Upoštevajo se fiksni normirani odhodki v višini 80 % prihodkov. Davčna osnova je 20 %, od tega se plača 20 % končnega davka.


Sedaj ne vem, ali ta stavek razumem pravilno (oz. se bojim, da ga razumem preveč optimistično). Zanima me, kako se obdavči dohodok normiranega 'popoldanskega' s.p. Bolj natančno, zanima me, ali gre za enotno davčno osnovo prihodkov iz delovnega razmerja IN s.p., ki se v celoti obdavči po dohodninski lestvici; ali pa se po dohodninski lestvici obdavči samo prihodek iz delovnega razmerja, prihodki od s.p. pa vedno v višini 20%?

Najlepša hvala za odgovor.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Davčna osnova 'popoldanskega' s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 06 Apr 2016, 15:43

Pri normirancu se obdavčijo samo prihodki s.p., plača ostane kot da ne bi bilo s.p..

mismas
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Apr 2016, 12:53

Re: Davčna osnova 'popoldanskega' s.p.

OdgovorNapisal/-a mismas » 06 Apr 2016, 15:48

Prihodki s.p. pa kot ne bi bilo plače, torej 20% osnove tudi, če sem s plačo v višjem dohodninskem razredu? Najlepša hvala



Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov