GDPR in geolokacija

Zakoni, predpisi, pogodbe, pravni spori, registracija blagovne znamke, intelektualna lastnina, patenti.
p206ab
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 11 Okt 2019, 08:44
Kraj: Ljubljana

GDPR in geolokacija

OdgovorNapisal/-a p206ab » 01 Sep 2020, 10:19

Živjo,

a ima kdo informacije kako je v GDPRju umeščen IP naslov? Nekje sem zasledil, da je to osebni podatek in se slednjega brez privoljenja ne sme pridobivati (zato tudi anonymize IP na Analyticsu, čeprav ga strežniški dnevniki beležijo v vsakem primeru), vendar sem opazil že precej tujih spletnih strani, ki ob prihodu ponudijo "popup" z vsebino v smislu "Hej, ti si iz Slovenije, oglej si našo slovensko stran."
Namreč takšen popup bi želel dodati tudi jaz in zato me zanima, če ima kdo izkušnje, kako je to pravno urejeno, predvsem v tujini (Francija, Italija, Španija...), se to lahko uporablja že takoj ob prihodu obiskovalca na stran?

Hvala.
 

Luka77
Pripravnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jul 2022, 16:12

Re: GDPR in geolokacija

OdgovorNapisal/-a Luka77 » 12 Apr 2023, 18:56

p206ab napisal/-a:Živjo,

a ima kdo informacije kako je v GDPRju umeščen IP naslov? Nekje sem zasledil, da je to osebni podatek in se slednjega brez privoljenja ne sme pridobivati (zato tudi anonymize IP na Analyticsu, čeprav krema za roke ga strežniški dnevniki beležijo v vsakem primeru), vendar sem opazil že precej tujih spletnih strani, ki ob prihodu ponudijo "popup" z vsebino v smislu "Hej, ti si iz Slovenije, oglej si našo slovensko stran."
Namreč takšen popup bi želel dodati tudi jaz in zato me zanima, če ima kdo izkušnje, kako je to pravno urejeno, predvsem v tujini (Francija, Italija, Španija...), se to lahko uporablja že takoj ob prihodu obiskovalca na stran?

Hvala.

Tudi mene zanima ta podatek če slučajno kdo ve :eek:


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov