Par vprašanj glede DDV

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Velesila
Rookie
Prispevkov: 11
Pridružen: 12 Feb 2010, 20:15

Par vprašanj glede DDV

OdgovorNapisal/-a Velesila » 12 Feb 2010, 20:20

Imamo podjetje, ki NI zavezanec za DDV.
Želeli bi naročati oblačila iz Amerike.
Zanima me, prosim.

Ali lahko kot nezavezanci sploh naročamo iz Amerike? V državah evropske unije vem, da ni problem, kako pa je s tem pri naročanju iz Amerike?

Kaj vse nam bodo zaračunali na en paket? Se paket meri po teži ali po znesku? Naprimer za 5000 evrov naročila, koliko bo potem naš končni znesek?
Poštnina, carina in davek. Še kaj poleg?

Kako je potem s tem davkom, glede na to, da nismo zavezanci? Se kaj spremeni?
In kaj je sploh s tem davkom, se plača potem davek dvakrat? Najprej podjetje in na koncu še končni kupec?

Lepo prosim za odgovore.
Hvala
 

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Par vprašanj

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 13 Feb 2010, 19:34

Pozdravljen!

Mislim, da se pri uvažanju blaga ne samo iz ZDA temveč tudi iz EU ustavi že pri dobavitelju. Po mojih izkušnjah, je kar običajno, da postanete zavezanec za ddv , saj to od vas pričakuje dobavitelj. Je pa seveda odvisno od primera do primera.

Vi boste ob nabavi plačali ddv, kupcu pa ga ne boste zaračunali, saj ne boste zavezanec. KAj to pomeni: v končnem ali boste imeli višjo ceno brez ddv-ja ali pa postanete zavezanec in s tem pridobite pravico do zaračunavanja ddv-ja naprej.

Lp, Špela

Dejan Murko
Rookie
Prispevkov: 6
Pridružen: 06 Mar 2007, 00:23
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Par vprašanj

OdgovorNapisal/-a Dejan Murko » 13 Feb 2010, 21:20

V EU se ponavadi ustavi, medtem ko težav z ZDA ne bi smel imeti - tam ti brez problema izstavijo račun tudi na fizično osebo.

maja123
Prispevkov: 4
Pridružen: 18 Feb 2010, 13:04

Re: Par vprašanj

OdgovorNapisal/-a maja123 » 18 Feb 2010, 13:13

Sama sem oddala vlogo za izdajo DDV številke. Nazaj sem dobila vabilo za dopolnitev vloge, ker oddana baje ni bila popolna. Ima kdo izkušnje s tem? Napisali so namreč, da moram poslati pogodbo po poslovnem sodelovanju, poslovni načrt in listine o nabavah za namene opravljanja dejavnosti. Sploh zadnje mi je čudno, kako naj že neke papirje dobim, če pa nimam DDV številke, da bi posel dejansko sklenila? Lepo prosim za pomoč, se zelo mudi :dizzy:

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Par vprašanj

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 18 Feb 2010, 13:55

Gre za to, da durs preverja, če vaše podjetje res obstaja in posluje. To se dogaja zaradi prepovedi zlorab na področju zaračunavanja DDV. Mi smo ob prijavi poslali nekaj izdanih in prejetih računov in to je bilo to.
 

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Par vprašanj glede DDV

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 21 Feb 2010, 22:53

Tako kot je napisal Borut. Dokazila, da podjetje resnično obstaja in ima dejanski namen poslovanja. Ponavadi so zelo zadovoljni, če dobijo na vpogled kakšno pogodbo o sodelovanju, račun za blago in podobne stvari.

Skratka, nič posebnega, le odreagirati je potrebno hitro, drugače prošnji ne ugodijo in cel postopek se mora ponoviti.

Lp, Špela

Tomcater
Uradnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 15 Dec 2008, 22:23
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Par vprašanj glede DDV

OdgovorNapisal/-a Tomcater » 22 Feb 2010, 18:59

Hecno... ko sem jaz lansko leto za sebe to urejal, niso nič preverjali :) Očitno so spet razlike med posameznimi izpostavami DURSa.

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Par vprašanj glede DDV

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 24 Feb 2010, 19:50

Definitivno obstajajo razlike med izpostavami. Pa tudi razlike med dejavnostmi - nekatere se jim zdijo bolj rizične kot druge. Dejstvo pa je, da če obstaja dobra spletna stran, z pravimi podatki, je že to zanje dokaz, da ima nekdo namen delati. Potem pa gre za nianse raznih vrst :p

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Par vprašanj glede DDV

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 24 Feb 2010, 22:54

Po moje niti ne preverjajo vedno... je pa res, da se včasih kar pošteno zatakne, kar je problem, še posebej če se mudi.
 

Cmikl
Pripravnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 29 Maj 2007, 23:14

Re: Par vprašanj glede DDV

OdgovorNapisal/-a Cmikl » 25 Feb 2010, 20:08

Ni to razlika med izpostavami. Tomcater ti si s.p. od tebe bo DURS tako ali drugače dobil denar če ga "nategneš". Pri s.p.-ju imaš v roku par dni doma številko.

Pri d.o.o. komot tud do 3 mesece (z 10k izdanih računov).

Edit: in to za podjetje, ki je prej že 2 leti poslovalo pod istim imenom kot s.p. Obstoječe pogodbe, stranke, strani ipd.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov