Vprašanja glede s.p.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
matic07
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 Jan 2009, 15:42

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a matic07 » 28 Feb 2010, 15:31

Do kdaj približno se bo dalo dobit subvencijo? Mislite da bo oktobra še možno ali bo budget že pošel?
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 28 Feb 2010, 16:41

Karkoli rečemo je ugibanje. Aprila, ko se začnejo delavnice, bo naval ogromen. Vendar iz razpisa lahko sklepamo, da bodo delavnice trajale celo leto, tako da bi tudi sredstva morala še biti na voljo. Letos bodo tudi nekoliko težji pogoji za pridobitev subvencije, kar pomeni, da bo verjetno manj podeljenih subvencij.

tventiten
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 Mar 2010, 23:02

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a tventiten » 02 Mar 2010, 23:05

Upam, da nisem zgrešil teme.

Zanima me namreč sledeče glede poslovanja s.p. (davčni zavezanec). Od X podjetja kupiš blago, za kateregi nisi plačaš DDV. Isto blago prodaš fizični osebi brez računa. Kako urediti bilance?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 03 Mar 2010, 00:41

Ja nek račun je potrebno izdati v vsakem primeru.. Bodo računovodje odgovorile (okregale:)).

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 03 Mar 2010, 16:54

Kot prvo: kako si kupil blago, brez da bi plačal ddv?

Drugo: žal je prodaja brez računa davčna utaja....velja za vse nas in se v bilanci ne prikaže....do prihoda davčne kontrole.

In tretje: kakorkoli obračaš, ti bo ali
a) manjkala zaloga
b) ali pa boš izstavil račun in odvedel davek

Lp, Špela
 

Jurij
Rookie
Prispevkov: 15
Pridružen: 02 Mar 2010, 20:12

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Jurij » 03 Mar 2010, 23:22

Nekaj na temo subvencije za samozaposlitev ste že načeli...

Pred nekaj dnevi sem klical na zavod za zaposlovanje, kjer sem že redna stranka (vse od Januarja hodim spraševat kako je s to subvencijo) in sem zvedel, da bo menda šele konec aprila/začetek maja. Seveda po tem, ko mi je bilo zagotovljeno da bo marca. Pred tem februarja.

Ima kdo kaj več informacij s prve roke? Niti ne vem več koga naj vprašam, ker mi vsak drugače pove...??

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 04 Mar 2010, 08:16

S temi subvencijami je tako, da nikoli ne moreš biti prav prepričan, kdaj jo boš dobil. Vsekakor je dobro, da čimprej podpišeš pogodbo in opraviš vse obveznosti.

Nasvet: s subvencijo se ne da preživeti. Poznam malo morje podjetnikov, ki so to postali predvsem zaradi subvencije, sedaj pa po vrsti zapirajo podjetja. Če na subvencijo gledaš le kot na pomoč pri poslovanju, potem jo ne boš tako težko čakal in ne boš stavil vsega nanjo.

Vso srečo, pa ne se zanašat na državo!

Lp, Špela

Lea Bevčič
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 120
Pridružen: 23 Jun 2009, 21:04

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Lea Bevčič » 04 Mar 2010, 20:51

Če sprašujete za subvencije za samozaposlitev se bodo delavnice začele šele aprila.

decko
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Mar 2010, 01:41

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a decko » 05 Mar 2010, 01:47

Borut Borštnik napisal/-a:Ja nek račun je potrebno izdati v vsakem primeru.. Bodo računovodje odgovorile (okregale:)).



Rad bi samo še povprašal ali je kaj drugače, če blago kupiš v tujini?

Računa za nabavo blaga recimo ne uveljavljaš oz. nočeš prikazati v stroške.

Ali se potem tudi v tem primu, lahko preveri zaloga oz.spršujeo po njej?

Lp.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 05 Mar 2010, 02:18

Za karkoli prodajaš kot podjetje moraš izdati račun. Za vsak izdan račun (ok, razen za storitve) moraš imeti tudi račun za nakup.

Torej če prodaš kolo kot podjetje moraš imeti račun za nakup in prodajo tega kolesa, ne glede na to s kje ga kupiš.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov