Kako bi se vi odločili.

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
dejko
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 23 Feb 2010, 15:38

Kako bi se vi odločili.

OdgovorNapisal/-a dejko » 08 Mar 2010, 19:07

Sem zaposlen in imam možnost, da pridobim posel katerega opravlja moje sedanje podjetje.V pogodbi nimam pri konkurenčni klavzuli navedenega nobenega obdobja za katerega ne smem podjetju predstavljati konkurenco.Tudi z direktorjem sva si dobra in bi mi šel na roko.
Odpreti sp ali doo in biti davčni zavezanec?Gre za posel pri katerem se na letni ravni obrne do 80.000€ denarja.Nekje do 10.000€ stroškov.V podjetju morata biti zaposleni 2 osebi,to bi izpeljal tako, da bi zaposlil sebe in mamo ki je že več let doma in ni prijavljena na zavodu plačeval bi ji prispevke da bi ji tekla delovna doba in pa nakazoval plačo katero bi potem dobil jaz :).Imel bi malo nižjo ceno kot naše sedanje podjetje in po pogovoru sodeč ne bi smelo biti problema da nebi pridobil posla.Se pa vseeno malo bojim ker ni nič 100% in je možnost da se nekje zalomi.

Tkole nekako naj bi potekalo če bo vse po sreči.Dam odpoved v tem času si odprem podjetje, zaposlim mamo, prijavim za pridobitev subvencije, poiščem računovodski servis itd. in pošljem ponudbo za pridobitev posla ter upam na najbolje.Do junija pa naj bi vse to imel porihtano.

Bi vi kako drugače zastavili vse skupaj?

Hvala za pomoč.
 

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Kako bi se vi odločili.

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 08 Mar 2010, 20:02

Kar se tiče formalnosti bi ti jaz svetovala doo. Glede na pričakovan promet boš tako ali tako moral postati zavezanec za ddv, tako da tukaj posebne dileme ni.

Glede mame, ni težav in je ideja čisto ok.

Kar se tiče samega posla, ti težko svetujem. Mogoče bi bilo dobro, da odpreš doo in ostaneš zaposlen - ne vem pa če ti to dopušča tvoja situacija - in tako počakaš na posel.

Vsekakor je v igri precejšen prihodek, vendar samo ti dejansko poznaš svojo situacijo. Odvisno je tudi od tega, koliko izgubiš, če pustiš službo in ne spelješ tega konkretnega posla.

Napiši še kaj, mogoče se utrne še kakna ideja.

Lp, Špela

dejko
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 23 Feb 2010, 15:38

Re: Kako bi se vi odločili.

OdgovorNapisal/-a dejko » 09 Mar 2010, 14:13

Hvala za vaše mnenje.Celotno zadevo bi zastavil samo zaradi konkretnega posla.Recimo da odprem firmo že sedaj ko sem zaposlen in imam zaposleno samo mamo jim pošljem ponudbo in recimo da sem sprejet.Na pogodbi imam napisan odpovedni rok 30 dni, ali moja sedanja firma dobi kakšno kazen ali karkoli, če jaz tega odpovednega roka ne izpolnim(dogovor z direktorjem) in se takoj zaposlim v svojem podjetju?
V sedanji firmi sva zaposlena oba z očetom in skupaj tudi delava, ali se lahko dogovorim za nadaljne sodelovanje z to isto firmo in pomoč očeta ko bi ga potreboval, čeprav sem jim odvzel posel, če se direktor strinja in narediva podjemno ali pogodbo o sodelovanju .Ali s tem kršim kakršenkoli zakon?

Špela P.M.
Uradnik
Prispevkov: 64
Pridružen: 09 Nov 2009, 17:07

Re: Kako bi se vi odločili.

OdgovorNapisal/-a Špela P.M. » 09 Mar 2010, 15:07

Hvala za vaše mnenje.Celotno zadevo bi zastavil samo zaradi konkretnega posla.Recimo da odprem firmo že sedaj ko sem zaposlen in imam zaposleno samo mamo jim pošljem ponudbo in recimo da sem sprejet.Na pogodbi imam napisan odpovedni rok 30 dni, ali moja sedanja firma dobi kakšno kazen ali karkoli, če jaz tega odpovednega roka ne izpolnim(dogovor z direktorjem) in se takoj zaposlim v svojem podjetju?

Vse je odvisno od dogovora z delodajalcem. Če se sporaumeta, da prekinete prej, potem ni težav.

V sedanji firmi sva zaposlena oba z očetom in skupaj tudi delava, ali se lahko dogovorim za nadaljne sodelovanje z to isto firmo in pomoč očeta ko bi ga potreboval, čeprav sem jim odvzel posel, če se direktor strinja in narediva podjemno ali pogodbo o sodelovanju .Ali s tem kršim kakršenkoli zakon?

Seveda lahko sodelujete z bivšim podjetjem - ne potrebujete podjemne pogodbe, le pogodbo o sodelovanju; vendar spet le v primeru, da se tako dogovorite s konkretnim podjetjem. Kar se tiče očeta je stvar podobna: če mu sedanji delodajalec dovoljuje delo pri nekem drugem podjetju potem seveda lahko dela. Konkretno zanj, pa bi morali skleniti neko pogodbo.

Malce me bega to, da pišeš o prevzemu posla sedanjemu podjetju in hkrati o dobrih odnosih in sodelovanju še naprej. Bo direktor še dober s tabo, ko mu boš prevzel posel?

lp, Špela

dejko
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 23 Feb 2010, 15:38

Re: Kako bi se vi odločili.

OdgovorNapisal/-a dejko » 09 Mar 2010, 15:56

Sva z očetom v dobrih odnosih z njim, ne samo službeno tudi drugače smo prijatelji.Pogovor je že nanesel na to, da če bo možnost bom šel na svoje.Pozanimati se moram še konkretno kako je z odpovednim rokom in sodelovanjem za v naprej.Sedaj samo zbiram informacije da se čimbolje pripravim na vse skupaj.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov