Spletna stran!

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
StarNovinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Maj 2010, 15:28

Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a StarNovinec » 04 Maj 2010, 15:38

Lep pozdrav!

Sem novopečeni SP in se zato tako kot vsi spogledujem z vprašanjem spletne strani.

Zanimalo bi me, kje in kako ter po kakšni ceni, si je najbolje narediti spletno stran?
Ter kako izbrati gostovanje?

Lp
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Maj 2010, 17:46

Bo potrebnih malo več informacij. Osnovno stran (na na primer WP templateu) lahko dobis ze za nekaj 100 eur. Kakšno bolj kompleksno pa za par tisoč eur.

sasok
Pripravnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Maj 2007, 23:04

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a sasok » 04 Maj 2010, 20:14

Kot je Borut omenil, spletno stran se da dobiti že za par 100€ oz. z nekaj znanja in vztrajnosti lahko zadevo postaviš sam. Na drugi strani so večje agencije, ki za take zadeve zaračunajo več 1000€.

V vsakem primeru je najbolj pomemno to, da je že od začetka jasno kakšen je namen spletne strani. Direktna prodaja izdelkov, nabiranje e-mailov, nabiranje povpraševanj od fizičnih strank ali drugih podjetji...

Spletne strani se lahko povrnejo ZELO hitro, če so zastavljene pravilno. Ni treba, da se za stran plača veliko denarja je pa nujno, da se zadeva dobro premisli in načrtuje.

andraz.gavez
Pripravnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 13 Apr 2010, 22:51
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a andraz.gavez » 04 Maj 2010, 21:53

Če lahko sam iz prakse povem, bi za gostovanje/domeno/strežnik priporočil Hitrost.com,

za izdelavo spletne strani pa povsem odvisno od želje naročnika.

Za podrobne informacije me lahko kontaktiraš na ZS ;)

StarNovinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Maj 2010, 15:28

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a StarNovinec » 04 Maj 2010, 23:04

Da zadevo bolj definiram.

Spletno stran bom izdelal sam.

Zatorej vprašanja glede plačljive izdelave na stran. Mislim, da sem na dobri poti sam.

Zanima pa me:
Kje najeti prostor ? - (Andraž je odgovoril na vprašanje. Hvala!) Ima kdo pozitivne izkušnje še s katerim od drugih ponudnikov?
Kakšne izkušnje imate z Google AdWords in podobnimi zadevami?

Namen izdelave spletne strani je oglaševanje profesionalnega ličenja.
Imate kakšen koristen napotek?
Ima kdo izkušnje z ponudbo spletnik.si?
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 04 Maj 2010, 23:37

StarNovinec napisal/-a:Zanima pa me:
Kje najeti prostor ? - (Andraž je odgovoril na vprašanje. Hvala!) Ima kdo pozitivne izkušnje še s katerim od drugih ponudnikov?


Mislis hosting? Ma to ni spet kaka umetnost. Načeloma kakih večjih razlik ni, tako da težko močno fališ.

StarNovinec napisal/-a:Kakšne izkušnje imate z Google AdWords in podobnimi zadevami?
Namen izdelave spletne strani je oglaševanje profesionalnega ličenja.
Imate kakšen koristen napotek?
Ima kdo izkušnje z ponudbo spletnik.si?


Dobre. PPC sistemi so fajn, je pa kar nekaj dela s tem, da osvojiš zadevo. Veliko testinga, tudi kar nekaj zapravljenega denarja itd.

Torej boš delal prodajno stran? Predlagam, da v tem primeru (če še nimaš izkušenj) dobiš vsaj nekoga, ki ti bo pomagal s prodajnimi teksti.

StarNovinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Maj 2010, 15:28

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a StarNovinec » 04 Maj 2010, 23:53

Hvala za informacije.
Mogoče veš kakšna je cena PPC? Na Googlu piše samo 0.01e - 0.25e. Brez konkretnega primera cene.
Borut Borštnik napisal/-a:Torej boš delal prodajno stran? Predlagam, da v tem primeru (če še nimaš izkušenj) dobiš vsaj nekoga, ki ti bo pomagal s prodajnimi teksti.

Ne, nisva se razumela. Namen spletne strani bo zgolj oglaševanje dejavnosti. To bo primarna naloga. Torej privabljanje potencialnih strank.

mlavta1
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 05 Mar 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a mlavta1 » 05 Maj 2010, 05:43

Priporočam žabca in odsvetujem Hitrost.

mariog
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 23 Okt 2009, 19:19
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a mariog » 06 Maj 2010, 00:44

Tudi jaz ti priporočam žabec.net...
 

mr Vragec
Pripravnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 14 Dec 2009, 14:42

Re: Spletna stran!

OdgovorNapisal/-a mr Vragec » 07 Maj 2010, 07:28

Poglej še www.domenca.com ... v mojem primeru so bili zelo prijazni, korektni in hitri.

lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov