Zaprtje s.p.

Klemen_Klemen
Prispevkov: 4
Pridružen: 24 Nov 2010, 16:11

Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Klemen_Klemen » 29 Nov 2010, 20:33

Problem je sledeč.
Sam imam namen odpreti v januarju d.o.o.
V mojem d.o.o. bi se tudi zaposlil kot direktor moj kolega, ki ima sedaj s.p.
Pri s.p.-ju je dolžan tako DURS-u kot tudi nekaterim ki so mu pomagali montirati drugače pa od veliko izstavljenih računov še ni dobil plačila. Ima tudi nekaj kredita in limita na s.p-ju.
Zanima naju kakšna je možnost da s.p. zapre ter se zaposli v mojem d.o.o-ju?
Kaj vse je potrebno storiti glede na stvari ki sem jih naštel?
Ali mora nujno vse poplačati ali je možnost da se dolgovi kako prenesejo in se potem preko d.o.o-ja poplačujejo?

Za vse možne rešitve se zahvaljujem.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 29 Nov 2010, 21:32

Kolikor jaz vem, se dolgovi ne morejo poplačati, tako da žal, ne bo mogel zapreti preden ne plača vseh dolgov. Tako da izvršba in to je to..

Klemen_Klemen
Prispevkov: 4
Pridružen: 24 Nov 2010, 16:11

Re: Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Klemen_Klemen » 29 Nov 2010, 22:04

Hvala za odgovor nekje sem drugače zasledil da so ljudje že zapirali s.p tudi če so bili dolžni DURS-u ter se potem zaposlili in so jim od plače trgali. Zanima me ali je to izvedljivo če bi se kolega potem tako ali tako zaposlil v mojem podjetju kot direktor.
Hvala


Tomcater
Uradnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 15 Dec 2008, 22:23
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Tomcater » 18 Dec 2010, 20:15

Ja kaj pa, če ima še naprej odprt s.p. in se zaposli v vajinem skupnem podjetju?
 

Izdelovalec
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 18 Apr 2009, 10:17
Kontakt:

Re: Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Izdelovalec » 10 Jan 2011, 11:50

Preverjeno, s.p. se DA zapreti tudi, če imaš dolgove Dursu. Dolgovi se ti prestavijo iz poslovnega na osebni račun in ti trgajo do plače do minimalca. Če imaš npr 1000€ ti bodo trgali do 560€ . Kolega je ravno decebra uredil tako. Ker mu s.p. ni laufal (neplačevanje) se je zaposlil v X firmi in sp zaprl.

LP


Izdelovalec
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 18 Apr 2009, 10:17
Kontakt:

Re: Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Izdelovalec » 10 Jan 2011, 12:08

Mislim, da je šlo za okoli 8000€ vse skupaj. Neplačevanje prispekov, kredit itd. blokiran račun pa je imel več pol leta, neplačevanja pa okoli leto in še nekaj. Točnega zneska ne vem, ker je vsakemu težko izjasnit dolgove. Vem pa, da je skupni znesek vsega dolga okoli 8000€, ker se je zanimal za kredit vendar ga že zaradi obstoječega ne more dobiti pred poplačilom le tega.


LP

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 10 Jan 2011, 14:50

Zanimiva rešitev. Me veseli, da je tudi to mogoče, sam sicer za to prvič slišim.
 

Izdelovalec
Pripravnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 18 Apr 2009, 10:17
Kontakt:

Re: Zaprtje s.p.

OdgovorNapisal/-a Izdelovalec » 11 Jan 2011, 13:37

No, meni je nekako to logična poteza. Če nekomu zaškripa zaradi takšnih in drugačnih okoliščin in je v dolgovih, ki jih z dejavnostjo, ki jo je opravljal ne more poplačat mu preostane edino, da se zaposli in dolgove vrne.
Če se še zaposliti ne bi smel, potem takem dolgove nikakor ne bi mogel vrniti in bi preostal samo rubež, ki pa ponavadi nikoli ni uspešen, ker je ponavadi premoženje že zastavljeno ali pa ga enostavno nima.
Bolje da gre delat in počasi vrača kakor, da mu edino možnost vračanja preprečiš, ker več kot očitno je, da bo z podjetjem samo še globlje potonil.

Lp


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov