avtorska pogodba za podjetje v avstriji

alesrosina
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Dec 2010, 17:35

avtorska pogodba za podjetje v avstriji

OdgovorNapisal/-a alesrosina » 24 Dec 2010, 17:42

Zdravo!

Zadnje case se ubadam s problemom, kako lahko jaz (kot drzavljan Slovenije) dobim izplacilo za storitve, ki jih bom (oz. jih ze) opravljal za avstrijsko podjetje. Prijavil sem se na zavod za subvencijo za s.p., tako da to ne pride v upostev, saj moram pocakati, da mi na zavodu odobrijo subvencijo (kar traja ze 2 meseca in ne vem kdaj bo odobreno). Razmisljal sem o avtorski pogodbi, vendar me tu bega kako je z odvajanjem davka dursu itd? Je to sploh mozno? Ima kdo kaksne druge ideje?

Hvala ze vnaprej!
 

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: avtorska pogodba za podjetje v avstriji

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 27 Dec 2010, 10:11

Zdravo!

V zvezi z avtorsko pogodbo je pomembno, ali se opravljeno delo sploh lahko šteje za avtorsko delo, ali gre za delo po podjemni pogodbi. Glede obdavčitve dohodka, prejetega na podlagi avtorske pogodbe predlagam branje pojasnila DURS:

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... _v_tujini/

Ker je pojasnilo iz leta 2005, v njem še ni vključena sprememba o višini obračunanega davka, ki se lahko plača v Avstriji v zvezi z avtorskimi honorarji - stopnja ni več 10% ampak 5%.

Lp
Jure

alesrosina
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Dec 2010, 17:35

Re: avtorska pogodba za podjetje v avstriji

OdgovorNapisal/-a alesrosina » 29 Dec 2010, 13:07

Zdravo!

Torej lahko z avstrijskim podjetjem sklenem avtorsko pogodbo in potem samo glede na to pogodbo izstavim račun? Avtorske pogodbe namrec se nisem sklepal (sem se zelen na tem podrocju:)).
Imas mogoce kaksen primer kako izstaviti tak racun?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: avtorska pogodba za podjetje v avstriji

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 29 Dec 2010, 16:08

S tem vprašanjem je najbolje, da se obrnete na kakšnega računovodjo. Bo najbolje vedel, ker ima prakso s tem.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov