Kako in kam investirati denar

SMO-PHOENIX
Rookie
Prispevkov: 13
Pridružen: 16 Feb 2011, 12:26

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a SMO-PHOENIX » 08 Mar 2011, 03:47

Zdravo,
opcij je lahko več. Seveda se naložbena zavarovanja razlikujejo in so predvsem zelo pomembne malenkosti. Zavedati se je potrebno, da je smiselna naložba v naložbeno življensko zavarovanje, v kolikor le to traja vsaj 10 let.
Opcij je seveda še ogormno in predvsem je odvisno od vas samih, kaj res dejanjsko želite s tem denarjem storiti in kakšna naj bi bila po vašem mnenju naložba. Lahko vam tudi svetujemo oz. tudi priporočma ljudi, ki obvladajo ta posel do potankosti.

Mogoče bi bila smiselna tudi investivija v tankerske sklade.

Lahko si seveda pogledate tudi našo stran www.swiss-managers.com , kjer pa ne tržimo standardnih produktov, ki se nahajajo na trgu.

LP

nessuno napisal/-a:Pozdravljeni,

po dolgem času se ponovno oglašam in večina denarja je še vedno v "nogavici". :lol:

Torej, sedaj imam te varjante - Fondopolica ali ZMprizma?

O prvi vem dosti in je trenutno moja prva odločitev, saj tam dela družinski prijatelj in sem dobil dober občutek. Poznamo se že ogromno let in mi je svetoval, da se splača. Težko si predstavljam, da me želi nategnit...ampak dandanes nikoli ne veš. :rolleyes:

Glede druge pa nimam pojma.

Vesel bi bil kakršnega koli nasveta, komentarja iz prve roke, ipd. Bral sem malo po internetu, po raznih forumih in blogih in so različna mnenja. Od pozitivnih do takih, ki bi najraje omenjena podjetja požgali. :|

Če pa imate kakšno drugo opcijo, kar na dan.

Naj povem še to, da se mi ne mudi. Moj namen je varčevati od 25-30let.

Hvala.
 

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 08 Mar 2011, 11:13

Zdravo!

Moj nasvet bi bili ETF-ji. Glavni prednosti sta nizki upravljalski stroški in dobra razpršenost naložbe. Dokazano je, da na dolgi rok aktivno upravljan portfelj npr. vzajemnih skladov le v zelo redkih primerih preseže rast indeksov. V večini primerov jih indeksi performajo.

Lp
Jure

nessuno
Uradnik
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Apr 2009, 20:25

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a nessuno » 08 Mar 2011, 22:47

@SMO-PHOENIX in @Jure Mercina; a mi lahko na PM pošljeta kaj več info o obeh zadevah, prosim?

Najlepša hvala!

Jure Mercina
Vodja projektov
Prispevkov: 139
Pridružen: 06 Apr 2007, 15:50

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a Jure Mercina » 10 Mar 2011, 10:15

Največ verodostojnih splošnih informacij o ETF-jih in drugih investicijskihh produktih lahko prebereš na spletni strani investopedia:

http://www.investopedia.com/

ETF-ji kotirajo na vseh večjih svetovnih borzah, zaradi nizkih stroškov in res velike izbire ti priporočam Frankfurt ali Stuttgart:

http://www.boerse-frankfurt.de/EN/index.aspx

https://www.boerse-stuttgart.de/en/

Tudi na njihovih straneh boš našel ogromno koristnih informacij o posameznih ETF-jih. Ko se boš odločil za nakup boš moral odpreti on-line broker postajo (bodisi v slo. bodisi v tujini) preko katere boš lahko dostopal do teh borz.

Lp
Jure

nessuno
Uradnik
Prispevkov: 82
Pridružen: 26 Apr 2009, 20:25

Re: Kako in kam investirati denar

OdgovorNapisal/-a nessuno » 10 Mar 2011, 13:20

Najlepša hvala, bom pogledal.
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 91 gostov