Spletna trgovina, nekaj vprašanj

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Bojanxe
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 26 Avg 2011, 22:07

Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Bojanxe » 18 Nov 2011, 22:46

Pozdravljeni,

Resno razmišljam o spletni trgovini z računalniško opremo, komponentami...
Ker je ideja še čisto v povojih, prosim za vašo pomoč. Zanima me kakšne pogoje moram izpolnjevati za odprtje take trgovine?
Kakšno izobrazbo moram imeti?
Je treba biti prav računalničar po izobrazbi?
Kakšnih posebnih zahtev glede prostorov verjetno ni?
Kakšne druge posebnosti, ali nasveti?

Na ta forum se obračam, ker mislim da lahko dobim prave odgovore, vsako mnenje šteje.
Verjamem pa, da bo ta tema še komu prav prišla.

Lep pozdrav,
Bojan
 

fuser
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 Sep 2009, 17:17

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a fuser » 19 Nov 2011, 09:51

Potrebuješ podjetje, s.p. ali d.o.o, ki ga lahko odpreš brez brez izobrazbe (vsaj mene niso nikoli nič spraševali). Računalničar ne rabiš bit, je pa dobro da poznaš zadeve. Glede prostorov, lahko delaš doma. Drugi nasveti... najprej preveri nasičenost trga in konurenco, če bos prodajal opremo in komponente, ki ji prodaja že veliko podjetij, dobro razmilsi kako se zadeve lotiti. Kaj ti ponujaš in drugi ne? Zakaj bi se kupec odločil za nakup pri tebi in ne pri mimovrste ali enaa?
Potem je tu še spletna trgovina, preden jo daš delat naredi celoten plan. Koliko artiklov boš imel, jo boš sam vzdrževal ali boš to prepustil drugim,...? Ko boš pregledoval ponudbe, ki ti jih pošiljajo, prveri še reference. Veliko je nedeljskih izdelovalcev strani, ki naredijo zadevo ceneje, potem pa ko rabiš kakšno podporo ali karkoli jih ne dobiš. Potem so tu še dobavitelji. Slišal sem da dva največja prodajalca dobita artikle ceneje kot vsi ostali, zato ker toliko več prodata. Tako malo za razmislek, upam da te nisem prestrašil, ampak konkurenca v računalništvu je res huda. Če se še nisi ukvarjal s spletnim poslom je mogoče bolje začeti z manjšo trgovino, mogoče če poznaš kakšnega uvoznika ali kakšega proizvajalca, ki ima zanimiv artikel, ki ga ne prodajajo že povsod. Kasneje ko vidiš kako zadeve delujejo začneš s trgovino z 1000+ izdelki.

Bojanxe
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 26 Avg 2011, 22:07

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Bojanxe » 19 Nov 2011, 11:56

Super odgovor. Se zavedam, da je trg že malo prenasičen za tovrstne trgovine, ampak se mi zdi, da se da s korektnostjo in dobrim poslovnim načrtom veliko narediti, kljub konkurenci.
S.p. imam že odprt, samo še dejavnost moram spremeniti za prodajo na drobno. Za spletno stran sem pa tako razmišljal, nekega popoldanca bi poiskal, da mi jo postavi, potem pa mi pokaže smernice in jo bom sam urejal. nekaj znanja imam, kar pa ne vem, se bom pa naučil.
Se pravi, da dejansko ne rabim nobene šole za tovrstno poslovanje?
Tudi recimo za trgovca ne?
Mi je mogoče malo čudno, da ni nobenih zahtev..

Lep pozdrav,
Bojan

fuser
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 Sep 2009, 17:17

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a fuser » 19 Nov 2011, 13:05

Ne dam roke v ogenj, vem pa da nekaj let nazaj ko sem odpiral gostinski lokal, sem se pozanimal in nisem rabil kuharske-gotinske izobrazbe, sem strojni tehnik drugače. Glede trgovine poglej različne zastonj sisteme, ki jih potem prilagodiš po želji. Tukaj sta dva, ki sta med bolj priljubljenimi (obstajajo še drugi, ki pa jih nisem uporabljal, tako da ne vem kao se dela z njimi):
http://www.opencart.com/index.php?route=demonstration/demonstration in http://www.prestashop.com/en/showcase_demo/. Pri obeh povezavah poglej kako trgovina izgleda, uporabniški vmesnik in administracija. Ob sistema sta free, opencart ima veliko tem in modulov zastonj, prestashop ima večinoma plačljive. Seveda za resno delo kupiš eno resno temo, dobiš jih že za 20-40$. Sam uporabljam opencart, trgovina z cca 200 artikli, sem zelo zadovoljen, skoraj brez programerksega znanja naredim vse kar potrebujem.

Nejc1992
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Okt 2011, 10:34

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Nejc1992 » 19 Nov 2011, 13:23

Če začneš z spletno trgovino in misliš resno, lepo prosim ne pojdi na opencart ali prestashop. Vsak malo bolj računalniško vešč, na prvi pogled prepozna oba zgornja. Ja je zastonj in lahko a ko boš pa rabil stvari ,ki ji vsaka resna trgovina nujno potrebuje pa boš videl da ni tako poceni kot se zdi. Raje izberi magento, ki ti ga nekdo izdela in boš imel veliko več možnosti kot na zgoraj omenjenih.
 

fuser
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 Sep 2009, 17:17

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a fuser » 19 Nov 2011, 13:50

Kaj si mislil s tem, da vsak prepozna oba zgornja? In kaj je tisto, kar nujno rabiš in opencart in prestashop ne omogočata?

Bojanxe
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 26 Avg 2011, 22:07

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Bojanxe » 19 Nov 2011, 14:46

Sem malo pregledal tale opencart in moram reči, da mi deluje zelo ok. Sem pričakoval bolj ubog izgled, vendar če se pravilno lotiš temu ni tako.
Gostovanje je pa tudi zelo ugodno:
http://www.e-uspeh.com/opencart-gostovanje.html
Sploh s stroškovnega stališča je zadeva več kot zanimiva, saj za relativno zelo mali vložek, dobim kar dosti. Za začetek bi bilo kar v redu, na dolgi rok bo pa seveda potrebna profesionalna sprememba.

fuser
Pripravnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 05 Sep 2009, 17:17

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a fuser » 19 Nov 2011, 17:23


Nejc1992
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Okt 2011, 10:34

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Nejc1992 » 19 Nov 2011, 18:19

ja. glede prestashopa in opencarta. Če želiš imeti trgovino uspešno boš potreboval skrajšati checkout iz 6 stepov na 2 še bolje na enega saj stranke sovražijo dolge checkoute. Pri opencartu takšen plugin, stane 75€, potem so tu še različni dodatki ki jih nujno potrebuješ za neko uspešno trgovine ki ne bo zgledala amatersko
glede gostinga pa isci izven slovenije bos dobiil veliko ceneje kot kjerkoli v slo
iz kje pa si?
 

Nejc1992
Rookie
Prispevkov: 12
Pridružen: 19 Okt 2011, 10:34

Re: Spletna trgovina, nekaj vprašanj

OdgovorNapisal/-a Nejc1992 » 19 Nov 2011, 18:23

aja pa opencart pri večjem stevilu produktov zacne delovati zelo pocasi in domenvam da bos imel več kot 200 produktov vpisanih. Magento velja za najbolj profesionalno resitev, zato ti tega tudi svetujem. Je pa res da ga je tezje urejati, kar pa ni problem ce mislis kupiti template. Ponavadi so magento tempalti tudi lepsi in bolj profesionalni. Pa se magento je zastonj :D tako kot opencart in rpestashop


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov