prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

shaq015
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Jul 2011, 23:28

prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

OdgovorNapisal/-a shaq015 » 11 Dec 2011, 16:07

Pozdravljeni.
Sem brskal po forumu in nikjer nisem našel tega odgovora za slovenski trg.

Če jaz želim uvažati artikle določene blagovne znamke, kot so Nike, Adidas, Calvin Klein itd., ali moram imeti njihovo dovoljenje za prodajo. Artikle bi dobival preko wholesale prodajalcev, ki prodajajo originalne artikle, ni pa nujno da so uradni distributerji. Prodajalo bi se v Sloveniji.

Ali lahko prodajam artikle ki jih dobim od neuradnih distributerjev večjih blagovnih znamk?

Hvala za odgovor.
Lp
 

SuperPunca
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Maj 2009, 09:58

Re: prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

OdgovorNapisal/-a SuperPunca » 12 Dec 2011, 22:14

Vprašanje je če gre za resnično originalne artikle. To preveri!
Bi bilo bolj pametno, da bi se s kakšnim slovenskim podjetjem dogovoril. Po mojem manj težav. Če bodo izdelki iz Kitajske se ti lahko zgodi zaplemba na carini - zaradi suma ponaredkov.

mladipodjetnik
Uradnik
Prispevkov: 76
Pridružen: 26 Feb 2011, 00:42

Re: prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

OdgovorNapisal/-a mladipodjetnik » 14 Dec 2011, 23:55

Če boš naročal iz EU ni problema. Kolikor vem, da je potem tisti kriv, ki je uvozu. Dobr, zdej če kupš Nike čevlje po 10€ je malo sumljivo in verjetno je kljub vsemu tudi zate kakšna kazen. Glede originalnih znamk in dobavitelji po Sloveniji, se pa bi rad strinjal z Super Punco ampak stvar ni niti malo taka. Pri nas je vse tako, da če res nisi velik, kar na začetku prav gotovo nisi, te niti povohali ne bodo, sploh znane firme. Tko, da jst svetujem nemški trg, angleški, italijanski... imaš vse EU, carina je že mimo pa gas v iskanje veleprodajalcev, na slovenske pa pozabi, ker imajo ponavadi ekskluzivo in ti potem postavljajo tako pogoje da je hec. Na začetku boš malo manj imel marže, kajti kupoval boš od malih veleprodajalcev iz tujine, ampak le tako boš lahko prodajal orginalne izdelke. Je pa pomoje najbolje, da greš na eno znamko in si znan po tisti...

za katere izdelke pa to gledaš? mogoče ti lahko pomagam z kakšnimi dobavitelji oziroma centri, kjer je veleprodaja.

SuperPunca
Uradnik
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Maj 2009, 09:58

Re: prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

OdgovorNapisal/-a SuperPunca » 15 Dec 2011, 08:41

Res je, s Slovenci se je tezko dogovorit za dobro marzo :)
V vsakem primeru je v zacetni fazi dobro preveriti trg, po mojih izkusnjah je obutev problem, ker moras dobaviti vse stevilke enega modela. Vsaj pri mojih dobaviteljih je tako.

shaq015
Rookie
Prispevkov: 5
Pridružen: 29 Jul 2011, 23:28

Re: prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

OdgovorNapisal/-a shaq015 » 17 Dec 2011, 19:30

mladipodjetnik in SuperPunca hvala za informacije :)
Drugače pa iščem športne produkte, predvsem košarka in nogomet kot glavna športa in adidas ter nike kot glavni znamki. Šlo pa bi za športne čevlje, oblačila, opremo. Vem, da je trg v Sloveniji že kar zasičen, vendar imamo sestavljeno že dobro promocijo :)
Tako da če bi mi lahko predlagali kaj v tujini bi bilo super, ker trenutno mislimo v naslendjih dneh iti do slovenskih uvoznikov, da vidimo situacijo in koliko se sploh splača.

Še enkrat hvala za odgovore :)
Lp
 

Razaali1
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Sep 2014, 13:30

Re: prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

OdgovorNapisal/-a Razaali1 » 23 Sep 2014, 13:46

V takih primerih se najprej preveri če ima dolžnik premoženje :lol:

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: prodaja artiklov bolj znanih blagovnih znamk

OdgovorNapisal/-a novinec » 23 Sep 2014, 15:08

Zadnji post v tej temi je z 17 dec 2011,


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov