Vprašanja glede društev in zavodov

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
uros11
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Jan 2011, 15:35

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a uros11 » 05 Jan 2011, 08:08

Ali je potrebno pri izstavitvi računa obračunat tudi davek?
Koliko različnih dejavnosti se lahko napiše v ustanovitev zavoda?
Ali mora imeti zavod svoje prostore ali jih lahko imama v stanovanju osebe kateri je
ustanovitelj?

lp
 

lukaN
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Jan 2011, 11:27

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a lukaN » 06 Jan 2011, 11:31

Zanima me kakšna vsa dovoljenja mora društvo urediti, da lahko prodaja pijačo na svojih prireditvah?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 06 Jan 2011, 12:27

uros11 napisal/-a:Ali je potrebno pri izstavitvi računa obračunat tudi davek?
Koliko različnih dejavnosti se lahko napiše v ustanovitev zavoda?
Ali mora imeti zavod svoje prostore ali jih lahko imama v stanovanju osebe kateri je
ustanovitelj?

lp


Davek izdate, če ste zavezanec. Dejavnosti je lahko kolikor hočete, paziti morate le na to, da ne gre za preveč profitne dejavnosti. Zavod ima lahko prostore, lahko so tudi na sedežu ustanovitelja.

Sicer pa vam za taka osnovna vprašanja svetujem, da se udeležite našega svetovanja pred ustanovitvijo podjetja.

brokoli
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Apr 2012, 08:28

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a brokoli » 24 Apr 2012, 08:33

Zdravo,

v bližnji prihodnosti imam v načrtu ustanoviti zavod, kjer bom tudi direktor. Zanima me kdo v zavodu določa višino plače direktorju in ostalim zaposlenim ali pa višino honorarjev, če zaposlenih ni. Ali to res počne svet zavoda? To pomeni, da si člani sveta zavoda lahko določajo višino honorarjev kar sami? So stvari res tako rigidne in nima direktor/ustanovitelj nobene besede pri tem?
Pri svetu zavoda morajo biti verjetno vsi člani za, da se določena zadeva sprejme ali ovrže? Kaj če je pol/pol?

Najlepša hvala za odgovore.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 24 Apr 2012, 17:46

Ni tako zapleteno.

Mi tega nimamo v statutu omejenega, tako da o tem določa direktor samostojno. Direktorja pa določi / nadzoruje svet zavoda, ki sestoji iz ustanoviteljev.
 

brokoli
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Apr 2012, 08:28

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a brokoli » 24 Apr 2012, 20:44

Hvala za odgovor, Borut.

Če prav razumem, je ustanovitelj lahko direktor ... ne more pa biti ta isti direktor v svetu zavoda? Oziroma drugače. Če sem jaz edini ustanovitelj in se določim za direktorja, mora biti v svetu zavoda nekdo drug?

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 25 Apr 2012, 00:45

Nima to povezave.

Vam pa predlagam zavod z več ustanovitelji, ker se v nasprotnem ne morete zaposliti.

brokoli
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Apr 2012, 08:28

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a brokoli » 25 Apr 2012, 10:16

Hehe, vem da ni povezave, to je dodatno vprašanje. ;) Zakon o zavodih namreč nikjer ne navaja, da direktor zavoda ne bi mogel biti tudi član sveta zavoda. Navkljub temu pa vseeno prebiram članke na to temo, da to ni izvedljivo. Kakšno pa je vaše mnenje?
Hvala.

 

spela12
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jun 2012, 17:44

Re: Vprašanja glede društev in zavodov

OdgovorNapisal/-a spela12 » 19 Jun 2012, 18:08

Pozdravljeni,

s prijateljico nameravava ustanoviti zavod, vendar sva ob prebiranju raznih forumov in člankov naleteli na nekaj nejasnosti.
1. Ali drži, da če sta ustanovitelja 2 ni potrebno plačevati prispevkov?
2. V zavodu se nobena od naju zaenkrat še ne bi zaposlila, zanima pa me, ali lahko v zavodu delava preko študentske napotnice (v mislih imava nekaj ur tedensko, ne poln delovni čas), glede na to, da je na začetku planiran manjši obseg dela?
3. Ali sem kot direktorica zavoda (kjer ne bom zaposlena) še vedno upravičena do državne štipendije?

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 22 gostov