Vrednost spletne strani?

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 07 Sep 2012, 00:21

mladipodjetnik napisal/-a:
Borut Borštnik napisal/-a:
mladipodjetnik napisal/-a:500€ in navzgor, če je ozko osmerjena, kar pomeni npr. izleti v posočju, ali pa zimske aktivnosti po sloveniji, ... če je pa nekaj splošnega, ala smešne slike itd.... pa tam do 200€.

Govorim, koliko bi lahko zaslužil mesečno od oglaševanja.


V tole pa malo dvomim glede na to kar vem o spletnem oglaševanju v Sloveniji.

S pasivnimi načini (oglasne mreže ala Google Adwords, AD partner itd..) se ne pride do tako visokega zneska. Z aktivnimi je pa zelo težko, pa niti ne splača se tržit za tako male zneske, ker je predrago.


Poznava še druge slovenske internetne forume... kjer z relativno dobrim obiskom na strani, narediš oddajo prostora na strani in hitro zaslužiš 100€ ali tudi več. Prodaš nekaj tekstovnih povezav, člankov pa smo tam. Za ozko usmerjenje strani, pa mislim, da je tudi podjetjem interes, zato bi moralo biti tam manj težav. Govorim, da namesto, da sediš pred tv in ne veš kaj bi počel, malo klicariš okoli in iščeš oglaševalce, se kaj najde... da bi pa enega za to še posebej plačeval, pa itak da ne.



Naštej 3 take strani prosim :)
 

bomboclat
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Sep 2012, 19:52

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a bomboclat » 30 Sep 2012, 22:42

Sem pozabil zandjič odgovoriti v tej temi in se zahvaliti za odgovore.

Mam pa še eno vprašanje, vprašam kar tu da ne bom nove teme odpiral. Recimo, da odprem spletno stran, od katere domena je sestavljena iz besed, istih kot je ime enemu podjetju. Je pa to ime zelo splošno in nič posebnega. Dam primer, ime podjetja je LEPA ROŽA D.O.O., naslov moje strani pa bi bil www.leparoza.si. To je seveda samo primer. Je lahko v temu primeru kaj narobe? Je pametno na spletni strani zapisati da spletna stran ni v nobeni povezavi s tem podjetjem?

bomboclat
Rookie
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Sep 2012, 19:52

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a bomboclat » 13 Okt 2012, 18:00

Še eno vprašanje. A si lahko, če kasneje ustanovim podjetje, sam sebi "prodam" spletno stran, da si jo štejem v stroške?

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a darkside » 05 Jun 2013, 00:37

vidimd a nisi dobil odgovora. ja kolikor je meni znano lahko. lahko pa tudi tako tudi daš spletno stran v firmo kot vložek.

recimo če je tvoja stran vredna 500 eur jo daš noter kot vložek v vrednosti 500 eur in namesto da firma kupi od tebe porabi teh 500 eur za kaj druga (reklama ali kaj druga).

tako smo mi naredili. šel sem s partnerjem v biznis in sva odprla doo. 7500 eur sva dala osnovni kapital nato pa sem jaz kupil opremo in partner še nekaj svojega (software, usposabljanje delavcev itd), nato pa sva teh 7500 eur porabila za malenkosti ki so se potrebovale v firmi in za oglaševanje. in se je teh 7500 eur hitro obrnilo :)

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 06 Jun 2013, 13:19

darkside napisal/-a:vidimd a nisi dobil odgovora. ja kolikor je meni znano lahko. lahko pa tudi tako tudi daš spletno stran v firmo kot vložek.

recimo če je tvoja stran vredna 500 eur jo daš noter kot vložek v vrednosti 500 eur in namesto da firma kupi od tebe porabi teh 500 eur za kaj druga (reklama ali kaj druga).

tako smo mi naredili. šel sem s partnerjem v biznis in sva odprla doo. 7500 eur sva dala osnovni kapital nato pa sem jaz kupil opremo in partner še nekaj svojega (software, usposabljanje delavcev itd), nato pa sva teh 7500 eur porabila za malenkosti ki so se potrebovale v firmi in za oglaševanje. in se je teh 7500 eur hitro obrnilo :)


Precej težko je vrednotiti spletne strani za osnovno kapital... je velikokrat premalo oprijemljivo.
 

MatijaZ
Rookie
Prispevkov: 14
Pridružen: 07 Nov 2013, 00:46
Kontakt:

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a MatijaZ » 07 Nov 2013, 21:54

bomboclat napisal/-a:Za tiste, ki se spoznate na spletne strani. Zanima me, koliko približno je vredna stran (portal) ki ima mesečno cca 30.000 obiska, cca 8000 unikatnih (različen IP).

Koliko se da realno s tako stranjo mesečno zaslužiti s prodajo oglaševalskega prostora? Realno, ne v domišljijskem svetu :)

Vrednost je takšna kot jo plaća trg:-) Predlagam, da se da ponudba na flippo ali podobne in trg bo povedal:-)lpm

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a darkside » 31 Dec 2013, 00:35

jaz sem portal ki je imel 7000 obiskovalcev na dan prodal za 100 eur ker je bilo ljudem že 200 eur preveč za stran. bi se jim pa strošek z google adsense izplačal v 2-3 mesecih. jaz sem imel drugo oglaševalsko agencijo ki sicer plačuje slabše ampak bi trajalo manj kot pol leta da bi se sicer povrnilo.

oglaševalski prostor? hja, tam 2-10 centa na klik ali 1000 ogledov za 10 eur (ali je celo več ogledov-tu nisem ziher)

Mr.Burn
Uradnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 29 Sep 2010, 18:00

Re: Vrednost spletne strani?

OdgovorNapisal/-a Mr.Burn » 01 Jan 2014, 16:08

Če ima kdo kakšno stran ali portal, ki ima dober obisk, bi me zanimal nakup.

Info in ponudbe na ZS. Hvala


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov