Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

Realizacija ideje, lean metode, analiza trga, s.p., d.o.o. ali druge oblike podjetja.
Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 17 Sep 2010, 12:39

Gre za vprašanja, ki smo jih prejeli bodisi prek e-maila ali prek telefona. Za odgovore na njih smo povprašali strokovnjake.

Odgovor strokovnjaka na podjetniška vprašanja >>
 

123456
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Okt 2012, 11:28

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a 123456 » 22 Okt 2012, 11:41

POZDRAVLJENI

Mene osebno zanima kako je postopek če imamo tukaj odprt s.p. od 1.9.2012 in nismo še ddv.Imamo priložnost da bi sodelovali s podjetjem iz švice preko pogodbe med podjetji.Kakšne so možnosti in kako naredim postopek z papirji.

lp


123456
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Okt 2012, 11:28

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a 123456 » 22 Okt 2012, 18:17

Borut Borštnik napisal/-a:Ne nameravate postati zavezanec? Lažje je, če ste.

kaj v bistvu je razlika.kako naj postopim s papirji da lahko delamo prweko pogodbe v švici..

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 22 Okt 2012, 23:30

Problem je v tem, da vam nekateri robe ne bodo želeli prodati, če niste zavezanci za ddv. Ker je nekaj ekstra komplikacij. Najbolje je, da kar vprašate podjetje kaj in kako... kakšno je njihovo mnenje glede tega.
 

123456
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Okt 2012, 11:28

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a 123456 » 23 Okt 2012, 08:05

Borut Borštnik napisal/-a:Problem je v tem, da vam nekateri robe ne bodo želeli prodati, če niste zavezanci za ddv. Ker je nekaj ekstra komplikacij. Najbolje je, da kar vprašate podjetje kaj in kako... kakšno je njihovo mnenje glede tega.

ne ne .mogoče me niste razumeli.jaz sem mislil da delam v švici preko pogodbe.tri mesece.pa kako je s papirrji...

dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 05 Avg 2013, 21:36

Pozdravljeni

Še jaz bi pristavil svoj lonček glede zavezanosti za ddv. Ker nabavljam le v tujini (eu), sedaj plačujem davek tam. Že pred letom sem vložil vlogo za vat in so me zavrnili, neuradno sem izvedel, da zato, ker podjetje nima nobenega zaposlenega.

Sedaj nameravam ponovno dati vlogo. Da ne bo ponovne zavrnitve zaradi iste zadeve, se mislim v tem podjetju zaposliti za 8ur. Bo to dovolj, ali ima durs kakšna drugačna "nenapisana pravila"? Prometa v zadnjih 12ih mesecih pa je manj kot 50k.

Hvala za odgovor.
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 06 Avg 2013, 14:51

To ni bil glavni razlog, zaradi tega se ni treba zaposliti.
Je bilo podjetje takrat novo? Plus glede na lanski promet (in glede na to, da se lahko ob pridobivanju ddv številke predloži te račune + recimo kako najemno pogodbo) ne bo problema.

dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 06 Avg 2013, 22:41

Borut Borštnik napisal/-a:To ni bil glavni razlog, zaradi tega se ni treba zaposliti.
Je bilo podjetje takrat novo? Plus glede na lanski promet (in glede na to, da se lahko ob pridobivanju ddv številke predloži te račune + recimo kako najemno pogodbo) ne bo problema.


Ja, vem, da to ni pogoj, mi je pa nekje na ušesa prišlo, da je to nenapisano pravilo. Pred letom sem bil zavrnjen, pa je podjetje že imelo eno bilanco, imel sem račune dobaviteljev, izdane račune, prišli so mi gledat skladišče, imel sem maile dobaviteljev, ki so zavrnili sodelovanje, ker ni bilo VATa... In vseeno je bilo zavrnjeno...
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: Odgovori strokovnjakov na različna podjetniška vprašanja

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 07 Avg 2013, 00:44

Imamo veliko izkušenj s tem, to ni odločilno. Vi morate samo dokazati, da bo podjetje običajno poslovalo in to je to...


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 62 gostov