DDV obračunan v tujini

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: DDV obračunan v tujini

OdgovorNapisal/-a novinec » 02 Jul 2012, 12:28

programer napisal/-a:Samo vseeno ne razumem.
Če ti kupiš na ebayu in je ddv že obračunan zakaj bi mogu še tukaj plačat ddv?
to ni logično.


Ja, če kupiš na e-bayu kot fizična oseba ne pa kot davčni zavezanec. Potem pa kupi tako, pa prodaj blago tvojemu podjetju, ki ti naj tebi kot fizični osebi plača blago in ga podjetje prodaja naprej brez DDV-ja kot rabljeno.
 

dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: DDV obračunan v tujini

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 02 Jul 2012, 22:38

novinec napisal/-a:
programer napisal/-a:Samo vseeno ne razumem.
Če ti kupiš na ebayu in je ddv že obračunan zakaj bi mogu še tukaj plačat ddv?
to ni logično.


Ja, če kupiš na e-bayu kot fizična oseba ne pa kot davčni zavezanec. Potem pa kupi tako, pa prodaj blago tvojemu podjetju, ki ti naj tebi kot fizični osebi plača blago in ga podjetje prodaja naprej brez DDV-ja kot rabljeno.



Bo držalo. Ko sem začenjal z vsem tem cirkusom spletne trgovine (še pred funkyjem), sem ene par stvari tako obrnil in je bilo OK. Samo potem pazi pri dohodnini na eni strani, ali davku na dobiček na drugi strani.

Recimo na ebayu kupiš za 1€, ti prodaš firmi za 1,5€, firma proda za 10€ - velika razlika za firmo
ali pa če ti kupiš za 1€, prodaš firmi za 9€, firma pa naprej za 10 - razlika na tvoji osebni strani.

Pa če boš šel v to, dela razlike v ceni vsaj malo. Ne ti prodat firmi za 10, ona pa naprej za 10. Naj bo vsaj malo razlike.
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.

guava
Uradnik
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Feb 2011, 15:00
Kontakt:

Re: DDV obračunan v tujini

OdgovorNapisal/-a guava » 08 Nov 2012, 09:33

Nimam še izkušenj s tem, sem pa enkrat na enem sestanku v sosednji državi bil ko so mi rekli, da mi pač oni dajo račun z njihovim davkom, jaz moram tu pri nas obdavčiti pol pa v nekem evropskem davčnem sistemu (se ne spomnim imena) kao mam pravico, da mi tuji DDV vrnejo. Se baje zavleče kak mesec ali dva ampak baje da to tako funkcionira..

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: DDV obračunan v tujini

OdgovorNapisal/-a novinec » 08 Nov 2012, 15:43

Meni pravi racunovodja da ne.

sloexport21
Rookie
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Nov 2012, 19:52

Re: DDV obračunan v tujini

OdgovorNapisal/-a sloexport21 » 31 Jan 2013, 23:16

ne,to ne bo držalo,da ti vrnejo....odvisno od države,res je,da obstaja obrazec za vračilo DDV-ja vendar če narediš recimo nabavo za 8000eur boš plačal 4000eur DDV-ja,pol boš dal zahtevek za vračilo tistih 2000eur,čakal dva meseca in dobil odgovor,da oni ti ne bodo vrnili 2000eur DDV-ja,ker ti ga je podjetje neopravičeno zaračunalo in da oni nimajo nič s tem...tako,da odsvetujem računat na to,da ti ga bodo vrnili!!!

Če si DDV zavezanec moraš pri vsaki nabavi obračunat DDV,pri EU transakcijah narediš samoobdavčitev ne glede na to ali ti je podjetje obračunalo DDV ali ne. V kolikor ti je EU podjetje obračunalo DDV je to tvoj problem,davčno to ne briga....v tem primeru ga boš plačal dvakrat,tako kot je rekel na začetku "programer".
Pri raznih nakupih preko Ebaya se ne boš nikoli uspel s podjetjem zmeniti za račun brez DDV-ja,ker sploh nimajo pojma o čem govoriš,tako,da v teh primerih boš vedno plačal DDV dvakrat....
 


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov