Poštnina

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
dejanxx
Vodja projektov
Prispevkov: 123
Pridružen: 26 Maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Poštnina

OdgovorNapisal/-a dejanxx » 30 Jun 2013, 20:46

Jaz imam sedaj enotno poštnino 2€ po predračunu in 3,5 po povzetju. Preste ne poznam, OC ima pa že v osnovi modul, ki določa poštnino glede na težo.

Glede inšpekcije - nisem niti razmišljal o tem. Konec koncev, saj stranka vidi ceno pošnine, preden potrdi naročilo. Sem pa imel davčno kontrolo (takrat je bila še poštnina glede na težo), pa tega niti niso šli gledat. Je pa to bolj zadeva za tržno. Ampak je pa tako, da če je stranka seznanjena s stroškom pošiljanja pred potrditvijo nakupa, potem ni težav. Mislim (nisem pa siguren), da tudi, če je zapisano el v splošnih pogojih. V končni fazi jih mora vedno pred naročilom potrditi, da se z njimi strinja. Sklepam tako.
FashionOutletShop | Funky.si, svet zabavnih nakupov.
 

lubika
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Nov 2012, 23:17

Re: Poštnina

OdgovorNapisal/-a lubika » 30 Jun 2013, 20:49

Saj ima Presta tudi glede na težo, dimenzijo ali nakup, vendar pa nima glede na izbran način plačila :dizzy:
Ker bi potem lahko konec koncev lahko kar fiksno določila ceno poštnine.

Frenkie
Rookie
Prispevkov: 13
Pridružen: 10 Apr 2013, 15:10

Re: Poštnina

OdgovorNapisal/-a Frenkie » 01 Jul 2013, 12:56

Ne potrebuješ modula za to lubika ... enostavno daj stranki na izbiro kot način plačila po predračunu in po povzetju. Tako lahko nastaviš različne cene poštnih storitev. Za to v Presti ne rabiš modula, ker že v osnovi omogoča.

lp
lubika napisal/-a:Ali imate isto poštnino za plačilo po predračunu in po povzetju?
Jaz imam Presto, pa se bojim, da bom morala dodatni modul kupiti, da bom lahko vezala poštnino na način plačila :dizzy:
Ali je dovolj, da se to pove v Pogojih poslovanja oz. Info o dostavi ? Sem krita pred inšpektorji, če napišem, da po povzetju so stroški dostave po ceniku pošte...?

lubika
Rookie
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 Nov 2012, 23:17

Re: Poštnina

OdgovorNapisal/-a lubika » 01 Jul 2013, 13:24

To že imam, ta dva načina plačila. Zdaj bi pa rada, da tisti, ki izbere predračun, tega avtomatsko dobi, ampak sedaj z nižjo poštnino, če pa izbere po odkupnini, pa da avtomatsko da na nakupljeni znesek višjo poštnino. Se pravi dve ločeni poštnini glede na izbran način plačila. Kako pa to narediti?
Hvala


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov