Izdelava spletne strani

Spletne strani in trgovine, upravljanje z domenami, ocene projektov in komentarji.
Scratchbar
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Jun 2013, 14:56

Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a Scratchbar » 11 Jun 2013, 15:12

Vem, da je bilo o tem že veliko povedanega vendar se stvari razvijajo zelo hitro naprej tako da .. :)

Imam idejo za prodajo artiklov preko spleta (torej spletna trgovina) in me zanima katera open source opcija bi bila najboljša.
Samo izdelavo mislim prepustiti nekomu, bi pa rada vedela predvsem iz uporabniškega vidika.

Ali je kdo, ki jih je že več sprobal pa ima kakšno izkušnjo več oziroma bi bil pripravljen tudi meni narediti.
Gre pa za do 500 artiklov, paypal, predračun, po povzetju pa izračun poštnine. Grafično bi se pa predelalo kak template.
Do sedaj sem dobila ponudbe, ki so se gibale okoli 2k, kar se mi zdi absolutno preveč za začetek (sploh v današnjih časih).
 

Sophia
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Jan 2013, 11:48

Re: Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a Sophia » 12 Jun 2013, 15:49

Po naših izkušnjah sta najboljši open source opciji Magento ali pa CSCart. Povsod pa je treba paziti, da se redno delajo nadgradnje sistema.

Kar se cene tiče, je ta kar običajna za tako trgovino. Morda se kakšnih 100 € ceneje pride skozi z Joomlo.

http://www.klaro.si

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a darkside » 12 Jun 2013, 22:39

resna spletna trgovina ne bo koristila joomlo za platformo ampak bo izbrala platformo ki je temu namenjena. kot so: magento, open cart, zen cart itd ;)

sem delal sletno trovino v joomli (virtue mart) in to sploh ni to

Sophia
Rookie
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 Jan 2013, 11:48

Re: Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a Sophia » 14 Jun 2013, 09:38

Se strinjamo. Joomla ni najboljša izbira za spletno trgovino. Bolj se priporoča Magento in CSCart.

Če imate dodatna vprašanja, nas lahko kontaktirate. Z veseljem vam bomo svetovali.

http://www.klaro.si

Scratchbar
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Jun 2013, 14:56

Re: Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a Scratchbar » 14 Jun 2013, 14:33

Hvala za odgovore, vendar sem slišala, da Magento požira preveč prostora pa čisto preveč zakompliciran je in glede na to, da obstaja ogromno drugih open source aplikacij me zanimajo vaše izkušnje posameznih..
 

simattle
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Jun 2013, 15:40

Re: Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a simattle » 14 Jun 2013, 15:40

Sam sem na par straneh uporabil wordpress z jigoshop vtičnikom ... za manjšo trgovino je dovolj pregledno in enostavno za uporabo.

darkside
Vodja projektov
Prispevkov: 183
Pridružen: 17 Jun 2012, 18:38

Re: Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a darkside » 14 Jun 2013, 22:35

odvisno koliko izdelkov bo trgovina vsebovala ja.

magento je res požrešen in ima vnešenih več funkcij in rabi nekaj privajanja na začetku.

skrok
Rookie
Prispevkov: 8
Pridružen: 11 Jul 2013, 20:11
Kontakt:

Re: Izdelava spletne strani

OdgovorNapisal/-a skrok » 11 Jul 2013, 20:30

Svetoval bi Magento + primeren hosting. Ponavadi je težava v tem, da obisk kar zraste, trgovina pa uporablja nek shared hosting, kjer teče še 5000 ostalih trgovin, strani, karkoli pač.
Kar se tiče nadgradenj, dodatnih modulov, itd, je Magento od naštetih najboljši.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov