obvezno zavarovanje za deležnika v podjetju

Davki, prispevki, obdavčitev, pavšalni prispevki, DDV, dohodnina, davek od dohodkov pravnih oseb.
alfafan
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 Nov 2013, 18:25

obvezno zavarovanje za deležnika v podjetju

OdgovorNapisal/-a alfafan » 14 Nov 2013, 18:33

Lep pozdrav.

Zanima me, če mi lahko pomagate odgovoriti na naslednje vprašanje. Lani sem se imel status študenta, zato sem tudi imel urejeno zdravstveno zavarovanje, z letošnjim letom pa sem prijavljen na Zavodu kot iskalec zaposlitve. Sedaj si plačujem obvezno zavarovanje sam(Vzajemna), v tem grmu pa se skriva zajec. Hkrati sem tudi nezaposlen, neprofiten 16% deležnik v domačem podjetju (d.o.o.), pa me zanima, ali se mi lahko zgodi, da bom mogel plačevati obvezno zavarovanje po novem zakonu, to je tistih 132€ , (ce se ne motim) ali ko navadna fizična oseba.
Kaj pa ce vrnem svoj delez v domačem podjetju, ker sem 16% deležnik, potem pa to odpade? Kaj pa ko imam hkrati se delnice Pivovarne Laško? A jih moram prodati, ali bom s5 plačal kot "deležnik" kar teoretično sem, ampak dosti manj kot 16%? Ali je kje kaksna meja?
Hvala in lep pozdrav
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: obvezno zavarovanje za deležnika v podjetju

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 18 Nov 2013, 18:15

Meja je, dozdeva se mi, da okoli 20%, vendar nisem prepričan. Tako da najbolje, da se pozanimate na ZPIZu oziroma ZZZS.


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov