žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

majkl
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Okt 2013, 10:07

žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

OdgovorNapisal/-a majkl » 23 Okt 2013, 10:24

Pozdravljeni,
zanima me sledeče,zakaj politika in gospodarska smetana državnih in zasebnih podjetij rabijo premierja(ali kakega ministra) za predstavitev oz.prodor podjetij na tuji trg.Ne razumem,saj danes lahko izvažaš kamorkoli,brez pomoči politike itd.Razumem da se neko SLO podjetje obrne na slo veleposlaništvo ki je npr.v Kanadi in tam povpraša o tem kar ga zanima glede trga in poslovanja.
Super močna zasebna podjetja v Sloveniji se dostikrat obrnejo na politiko..kako to da taka podjetja sama ne prodirajo na take trge,pa saj imajo menedžerje za to,kup ljudi z različnim znanjem tujih jezikov.
 

majkl
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Okt 2013, 10:07

Re: žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

OdgovorNapisal/-a majkl » 23 Okt 2013, 10:48

Še nekaj sem pozabildodati,ok razumem odprtje kakšne hirdoelektrarne ali kašnih tunelov in drugih megalomanskih projektov ko se zedinejo poltika,naročniki,izvajalci..

Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

Re: žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 04 Apr 2014, 11:36

Ne vem, ampak dostikrat so podjetja močna zato, ker se že tako obračajo na politiko... Verjemi, še čisto pri vsakem takem podjetju, ima nekaj prste vmes politika. Ene par zgodbic iz ozadja mi je poznanih. Politika itak hoče nekaj od tega, če ti slučajno kot podjetju res uspe in se po mojem že sami vmešajo. na ta način se po mojem tudi kake stranke promovirajo. Ne vem pa za njihove managerje, če so res tako dobri. Bi se dalo razpravljat... Eni ja, drugi ne.


Bond007
Uradnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 15 Maj 2013, 14:59

Re: žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

OdgovorNapisal/-a Bond007 » 18 Apr 2014, 10:12

Ja, saj kdo je rekel da ne. Sem samo rekla, da na tvoj račun potem nekaj hočejo.

Ok - sem res napisala malo čudno je :) Tako da ja, v bistuv imaš prav. Sem se slučajno spomnila na eno od podjetij, ki je pri nas precej znano in je uspelo. Zgodba o uspehu. V resnici pa ni šlo čisto po pravilih.

Treba bi bilo opredelit sploh, kaj je za nekoga uspeh.
 

Borut Borštnik
MP strokovni sodelavec
Prispevkov: 2486
Pridružen: 09 Mar 2007, 00:09

Re: žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

OdgovorNapisal/-a Borut Borštnik » 21 Apr 2014, 13:49

Odvisno od posameznika.

Prvi velik mejnik bi recimo bil, da na svojem podjetju presežeš milijon evrov prihodkov. Recimo pri meni bi bilo nekako tako :) Je pa odvisno od panoge tudi, ker je od tega odvisna marža.

Luka77
Pripravnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Jul 2022, 16:12

Re: žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

OdgovorNapisal/-a Luka77 » 12 Sep 2023, 17:57

majkl napisal/-a:Pozdravljeni,
zanima me sledeče,zakaj politika in gospodarska smetana državnih in zasebnih podjetij rabijo premierja(ali kakega ministra) za predstavitev oz.prodor podjetij na tuji trg.Ne razumem,saj danes lahko izvažaš kamorkoli,brez pomoči politike itd.Razumem da se neko SLO podjetje obrne na slo veleposlaništvo ki je npr.v Kanadi in tam povpraša o tem kar darilni seti ga zanima glede trga in poslovanja.
Super močna zasebna podjetja v Sloveniji se dostikrat obrnejo na politiko..kako to da taka podjetja sama ne prodirajo na take trge,pa saj imajo menedžerje za to,kup ljudi z različnim znanjem tujih jezikov.

Vaše vprašanje se nanaša na vlogo politike in vladnih uradnikov pri spodbujanju izvoza in predstavitvi podjetij na tujih trgih. Obstaja več razlogov, zakaj politika in gospodarstvo sodelujeta pri tem:

1. Dostop do informacij in mrež: Vlade in veleposlaništva imajo dostop do pomembnih informacij o tujih trgih, zakonodaji, trgovinskih sporazumih, carinskih predpisih itd. Poleg tega imajo dobre diplomatske mreže in kontakte v tujini, kar lahko podjetjem pomaga pri navezovanju stikov in gradnji poslovnih odnosov.

2. Spodbujanje investicij: Vlade lahko podjetjem pomagajo pri privabljanju tujih investitorjev in partnerjev. Sodelovanje z vlado lahko podjetjem olajša dostop do potencialnih vlagateljev in poslovnih priložnosti.

3. Odpravljanje ovir: Včasih se lahko pojavijo ovire, ki preprečujejo izvoz ali poslovanje na tujih trgih, kot so trgovinske ovire, nepoštena konkurenca ali politične težave. Vlade lahko igrajo vlogo pri odpravljanju teh ovir in zagotavljanju poštenih pogojev za poslovanje.

4. Promocija države: Vlade se trudijo promovirati svoje države in spodbujati tuje investicije ter izvoz izdelkov in storitev iz svoje države. To lahko vključuje promocijo na sejmih in razstavah, organizacijo poslovnih delegacij in drugih marketinških dejavnosti.

5. Pomoč v kriznih situacijah: Vlade lahko pomagajo podjetjem v kriznih situacijah, kot so naravne nesreče, politični nemiri ali trgovinski spori. Nudijo lahko diplomatsko podporo in pomoč pri reševanju težav.

Čeprav podjetja v resnici lahko samostojno poslujejo na tujih trgih, sodelovanje z vladami in politiko lahko prinese dodatne prednosti in olajša postopek. Poleg tega se taka sodelovanja pogosto dogajajo na prostovoljni osnovi in so običajno v interesu obeh strani, da spodbudijo gospodarsko rast in razvoj.

novinec
Vodja oddelka
Prispevkov: 677
Pridružen: 20 Jan 2011, 18:39

Re: žegnanje podjetij s strani države za posle v tujini

OdgovorNapisal/-a novinec » 13 Sep 2023, 16:48

odgovoril si na post iz leta 2013


Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov